Į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją patarimo, ar vėl teikti šį klausimą, kreipėsi Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.
Praėjusios kadencijos Seimas nubalsavo, kad neliečiamybės nereikia naikinti. Todėl prokuroras naujos kadencijos pradžioje vėl kreipėsi į Seimą tuo pačiu klausimu.
„Jeigu prokuratūra nepasinaudojo proga, kai baigėsi viena kadencija ir jis prarado imunitetą, arba net nebuvo galimybės tokios, nes jis buvo išrinktas naujai, tai prisiekė ir įgijo iš naujo, (...) tai mes turime svarstyti iš naujo“, – aiškino konservatorius Antanas Matulas.
Pasak jo, senatis kol kas nesuėjusi, todėl Seimas turi dar kartą svarstyti šį klausimą.
N.Puteikio neliečiamybę prokurorai prašo naikinti, nes jį nuteisti dėl šmeižto siekia Kristina Apanavičiūtė-Sulikienė.
Seimas jau yra nagrinėjęs analogišką teismo prašymą praėjusią kadenciją, bet tuomet nesutiko leisti Seimo narį patraukti baudžiamojon atsakomybėn.
Anot K.Apanavičiūtės–Sulikienės, parlamentaras prieš kelerius metus savaitraštyje „Laisvas laikraštis“ apšmeižė jos tėvą ir sumenkino jos pačios reputaciją, sudarė klaidingą įspūdį apie jos šeimą, dėl kurių nukentėjo ir ji, ir jos šeimos nariai.
K.Apanavičiūtė–Sulikienė ją šmeižiančia informacija laiko 2012 metais leidinyje „Laisvas laikraštis“ publikuotame straipsnyje „N.Venckienė žlugdo prezidentę ir Lietuvos politinę sistemą“ išsakytus teiginius, kad pareiškėjos tėvas „apsišvietęs“ KGB agentas“; taip pat, kad laikraštis „Karštas komentaras“, kuriame ji dirbo, neva per prezidentės patarėją veikiamas Valstybės saugumo departamento.
N.Puteikis neigia savo kaltę ir tvirtina, kad laikraštyje buvo neteisingai pacituotas.
Pagal Konstituciją, Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė.