Seimas antradienį priėmė „darbiečių“ siūlytą rezoliuciją dėl MMA didinimo – už balsavo 50, prieš – 6, o susilaikė 37 parlamentarai.
Parlamentarai taip pat pritarė „tvarkiečių“ siūlymui MMA nustatyti, atsižvelgiant į vidutinį darbo užmokestį – siūloma, kad MMA dydis sudarytų pusę paskutinių trejų metų vidutinio darbo užmokesčio ir negalėtų būti mažesnis nei pusė praėjusių metų vidutinio darbo užmokesčio.
Už tai balsavo 57, prieš – 6, o susilaikė 32 parlamentarai. Vyriausybė šį siūlymą jau yra svarsčiusi vasarį ir nepritarė, kad MMA dydis būtų siejamas su vidutiniu darbo užmokesčiu.
Ekonomikos komiteto narys konservatorius Jurgis Razma po tokio Seimo sprendimo apgailestavo, kad rezoliucija Vyriausybės neįpareigoja pradėti derybas su Trišale taryba dėl MMA didinimo.
„Sukeliam žmonių lūkesčius, kurių Vyriausybė gali nepatvirtinti. Tai tradicinis būdas įtikti rinkėjams, nuo kurio jų kišenėse pinigų nepadaugėja“, – teigė jis.
„Vyriausybė pažiūrės, kiek ji turės pinigų... Ne tik kovinių mašinų pirkimui ar pabėgėlių apgyvendinimui, bet ir savo žmonėms“, – teigė „darbiečių“ frakcijos vadovas Kęstutis Daukšys.
Papildomai prireiks 200-250 mln. eurų
Biudžeto ir finansų komiteto narys liberalsąjūdietis Kęstutis Glaveckas suskaičiavo, kad MMA didinimui iki 437 eurų reikės papildomai apie 200-250 mln eurų.
„Grynos biudžeto išlaidos atmetus lėšas, kurios grįžtų į biudžetą per mokesčius, būtų apie 170 mln. eurų“, – teigė parlamentaras.
Ekonomikos komiteto narys „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis pareiškė, kad MMA didinimu verslui duodamas signalas „mažinti etatus, didinti darbo valandas, priimti į darbą nelegaliai dirbančius“. Komiteto vadovas pasiūlė iš viso naikinti MMA, nes ji skatina algas „vokeliuose“.
Jis taip pat pastebėjo, kad MMA didinima smogs nuo embargo padarinių kenčiantiems ūkininkams – už sveikatos draudimą jiems teks mokėti daugiau beveik 3 eurus.
Socialdemokratė Irena Šiaulienė prašė patarti, iš kur Vyriausybei rasti finansinių išteklių. Ji taip pat pareiškė, kad keliant MMA, nukentės mažus atlyginimus gaunantys kvalifikuoti darbuotojai: „Pastatom į kokią padėti žmones, kurie su aukštuoju išsilavinimu ir dirba kvalifikuotą darbą“.
Praėjusią savaitę po valdančiųjų politinės tarybos posėdžio „darbiečių“ lyderis Valantinas Mazuronis teigė, kad partija sieks, jog kitų metų biudžete būtų numatyta lėšų MMA kėlimui iki 400 eurų.
Darbiečių“ lyderis Valantinas Mazuronis teigė, kad partija sieks, jog kitų metų biudžete būtų numatyta lėšų MMA kėlimui iki 400 eurų.
„Darbiečių“ duomenimis, 2014 metų spalį MMA ar mažiau gavo 211,4 tūkst., arba 19,4 proc. šalies darbingo amžiaus žmonių.
Premjeras Algirdas Butkevičius 2013 metų gruodį yra pareiškęs, kad MMA didinimas iki 434 eurų išlieka koalicijos ilgalaikis tikslas, tačiau jį įgyvendinti bus galima, kai vidutinis atlyginimas Lietuvoje pasieks 3 tūkst. litų.
2014 metų žiemą Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė teigė, kad įvedus eurą, MMA turi būti ne mažesnė kaip 437 eurai.