Renginys skirtas supažindinti Lietuvos diasporos atstovus su nuolatinės privalomosios karo tarnybos ir alternatyviosios krašto apsaugos tarnybos galimybėmis, taip pat padidinti jaunų užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių norą atlikti tarnybą, teigia rengėjai.
„Gyvenant užsienyje supranti, kad privaloma karo tarnyba Lietuvoje – labai aktuali tema ir klausimų bei neaiškumų daug. Kaip žinoma, daugelis baimių, abejonių ir kyla dėl informacijos stokos. Aiškinant, suteikiant užsienyje gyvenantiems lietuviams alternatyvius privalomos karinės tarnybos atlikimo būdus, mano manymu, sužadintų norą tokiu būdu išreikšti savo pilietiškumą ir patriotiškumą“, – sakė konferencijos iniciatorė Seimo narė Dalia Asanavičiūtė.
Renginyje bus aptarta Lietuvos teisinė bazė, Lietuvos ir užsienio šalių patirtys bei inovatyvūs sprendimai privalomajai karo tarnybai.
Lietuvos piliečiai su tam tikromis išimtimis, jeigu yra pakviečiami, privalo atlikti karo ar alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą, nepaisant to, kur jie gyvena.
Privalomoji pradinė devynių mėnesių tarnyba gali būti atidėta pateikus prašymą dėl neproporcingai didelės žalos asmens asmeniniams ar visuomeniniams interesams.
Prašyti atlikti alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą galima tik dėl religinių ar pacifistinių įsitikinimų. Ji trunka dešimt mėnesių. Tokia tarnyba atliekama valstybės ir savivaldybių institucijose ir įstaigose: savivaldybėse, ligoninėse, slaugos įstaigose ir kitose institucijose ar įstaigose.