Kreipimesi prašoma įvertinti, ar V.Čmilytė-Nielsen ir R.Morkūnaitė-Mikulėnienė nenusižengė Valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtintiems valstybės politikų elgesio principams.
„Prašome SEPK atsakyti, ar jos nepamynė viešumo, skaidrumo ir sąžiningumo principų skandalo dėl Kristijono Bartoševičiaus kontekste. Kilus klausimui, kaip K.Bartoševičių pasiekė žinia apie ikiteisminį tyrimą jo atžvilgiu, savo pasisakymais V.Čmilytė-Nielsen, ir R.Morkūnaitė-Mikulėnienė sukėlė įtarimų, kad bando kažką nutylėti, nes abi kalbėjo nenuosekliai, prieštaringai“, – sako Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Orinta Leiputė.
Anot socialdemokratų, V.Čmilytės-Nielsen viešai pateiktoje informacijoje apie susitikimą su generaline prokurore Nida Grunskiene esama reikšmingų neatitikimų, jei lyginame visus jos pasisakymus, kai kurios detalės kertasi su generalinės prokurorės teiginiais.
Prašydami įvertinti Seimo pirmininkės pavaduotojos, konservatorių frakcijos seniūnės R.Morkūnaitė-Mikulėnienės elgesį, socialdemokratai pažymi, kad ji buvo linkusi nutylėti kai kurias aplinkybes kalbėdama apie savo kontaktus su (dabar jau) buvusiu Seimo nariu K.Bartoševičiumi tuo metu, kai Seimą (ir galimai pačią R.Morkūnaitę-Mikulėnienę) pasiekė informacija apie prokuratūros vykdomą tyrimą.
Socialdemokratai prašo ištirti, „ar V.Čmilytės-Nielsen veiksmai nemenkino valstybės ir jos institucijų prestižo? Ar tokiais veiksmais V.Čmilytė-Nielsen ir R.Morkūnaitė-Mikulėnienė ... galėjo sukurti precedentą, skatinantį manyti, kad tokiose situacijose tam tikromis manipuliacijomis kai kurie Seimo nariai gali išvengti viešumo?“
Kreipimesi cituojami Lietuvos Respublikos Valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtinti valstybės politikų elgesio principai: pagarba žmogui ir valstybei, sąžiningumas, skaidrumas ir viešumas: laikydamiesi šių principų politikai „didina pasitikėjimą valstybe ir jos institucijomis; pateikia visuomenei savo elgesio ir sprendimų motyvus, visada laikosi atvirumo ir viešumo“.