Šalies vadovas teigia, kad valstybinis kainų reguliavimas gali lemti prekių stygių ir juodosios rinkos plėtrą, ir turėtų būti leidžiamas tik paskelbus nepaprastąją padėtį.
Anot Vyriausybės atstovų, šis įrankis galėtų būti panaudotas pažaboti nesąžiningus apsaugos priemonių perpardavinėtojus, šalyje plintant koronavirusui.
Prezidentas siūlo Seimui svarstyti naujus pakeitimus, kurie leistų Vyriausybei, trūkstant būtinų prekių ar paslaugų, imtis jas skatinančių ir prieinamumą didinančių priemonių.
Turizmo įstatymo pataisomis Seimas leido keleiviams, negalėjusiems išvykti į apmokėtas keliones dėl karantino, išduoti specialius kuponus, kurie suteiktų teisę į atostogas vėliau.
G.Nausėda pareiškė, kad verslo prisiimta rizika net ir ekstremalios situacijos metu negali būti perkeliama vien ant vartotojų pečių, taip pažeidžiant jų interesus.
Šalies vadovas siūlo, kad visi turisto sumokėti pinigai turi būti grąžinti per 14 dienų nuo sutarties nutraukimo dienos, išskyrus jei per šį laiką susitariama dėl kompensavimo.
Civilinio kodekso pataisomis, kurias inicijavo parlamentarai Jurgis Razma ir Simonas Gentvilas, Seimas be kita ko buvo nustatęs, kad kelionių organizatoriai už įprastomis sąlygomis neįvykusią kelionę pinigus žmonėms galės grąžinti ilgiausiai per šešis mėnesius, o ne 14 dienų, kaip numatyta dabar.
„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis žada paramą prezidento veto dėl Turizmo įstatymo pataisų, bet ne dėl kainų reguliavimo.