„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2012 12 07

Seime pristatyta Tarptautinei žmogaus teisių dienai paminėti skirta paroda apie politines represijas Baltarusijoje

Gruodžio 7 dieną Parlamento galerijoje (Seimo I r. ) pristatyta paroda „Žmogaus teisių pažeidimai ir politinės represijos Baltarusijoje“, skirta Tarptautinei žmogaus teisių dienai paminėti.
Paroda Tarptautinei žmogasu teisių dienai paminėti
Paroda Tarptautinei žmogaus teisių dienai paminėti / Organizatorių archyvo nuotr.

Paroda surengta Užsienio reikalų komiteto nario Petro Auštrevičiaus iniciatyva. Ekspozicijoje pateikiami Rytų Europos studijų centro, Vieningosios Baltarusijos namų ir Žmogaus teisių namų surinkti duomenys ir vaizdo medžiaga, liudijanti žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje ir 2010 m. gruodžio 19 d. akcijos, kurios metu daugiau nei 700 žmonių buvo sulaikyti, sumušti ir nuteisti 10–15 parų arešto, nuotraukos.

Pristatydamas parodą P.Auštrevičius teigė, kad situacija Baltarusijoje yra netoleruotina, sudėtinga ir kai kuriais aspektais blogėjanti. „Būtų smagu, jei tokios parodos čia, Seime, nebūtų, tačiau realybė yra kitokia. Mūsų užduotis – informuoti žmones apie žmogaus teisių situaciją Baltarusijoje“.

Vieningosios Baltarusijos namų vadovė Olga Karač padėkojo Lietuvai už solidarumą ir paramą Baltarusijos žmonėms. O.Karač išsakė viltį, kad tokia paroda kada nors atsiras Minske ir tuomet viską bus galima vertinti tik kaip liūdną šalies istorijos dalį.

Rytų Europos studijų centro direktorė Kristina Vaičiūnaitė kvietė parodos pristatymo dalyvius pamąstyti apie žmones Baltarusijoje. „Vienas iš tų dalykų, kurie itin svarbūs visiems žmonėms yra laisvė. Ir nors Baltarusijos žmonės jos neturi, jie turi kitą svarbų dalyką – žmones, kurie yra šalia ir kuriems rūpi“.

Seimo narys P.Auštrevičius pakvietė tylos minute pagerbti tuos, prieš kuriuos buvo įvykdytas sunkiausias režimo nusikaltimas – tuos Baltarusijos žmogaus teisių gynėjus, opozicijos atstovus, kurie dingo.

Seimo Užsienio reikalų komiteto narys Emanuelis Zingeris, kalbėdamas parodos pristatyme, pasveikino Jungtinių Amerikos Valstijų ir Europos Sąjungos iniciatyvas patvirtinti politinio kalinio apibrėžimą ir patikino, kad Lietuva pasirengusi tęsti žmogaus teisių gynimo darbus.

Per pastaruosius aštuoniolika metų piliečių ir politiniai aktyvistai, žurnalistai, žmogaus teisių gynėjai Baltarusijoje nuolat patiria spaudimą: jie sulaikomi, mušami, nuteisiami kalėti, kankinami, atleidžiami iš darbo ir šalinami iš mokslo įstaigų.

Žmogaus teisių gynimo centro „Vesna“ duomenimis, nuo 1998 metų buvo daugiau nei 3100 atvejų, kai aktyvistai, politikai, žurnalistai, žmogaus teisių gynėjai buvo patraukti administracinėn atsakomybėn už politinę ir visuomeninę veiklą.

Vidutiniškai Baltarusijos teismai kas dvi dienas priimdavo sprendimą dėl administracinės bausmės.

Užfiksuota daugiau nei 150 atleidimo iš darbo ir pašalinimo iš mokymosi įstaigų atvejų dėl politinės ir visuomeninės veiklos.

Taigi, per penkiolika metų kiekvieną mėnesį bent vienas žmogus dėl politinių priežasčių neteko darbo arba galimybės įgyti išsilavinimą. Sunkiausi režimo nusikaltimai – politinių oponentų dingimas. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų