„Daugiau kaip 50 praleistų posėdžių, beveik 8 mėnesius trunkantis nesilankymas darbe. Turbūt kantresnio „darbdavio“ už Seimą nerastume niekur. Nežinia, kiek dar N. Venckienė tyčiosis iš teisėsaugos, bet mes raginame nutraukti pasityčiojimą iš Lietuvos žmonių. Aišku viena – vis dar Seimo narė N. Venckienė greičiausiai šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė Seimo nario priesaiką. Tai privalo turėti pasekmes“ , – sakė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.
Daugiau kaip 50 praleistų posėdžių, beveik 8 mėnesius trunkantis nesilankymas darbe. Turbūt kantresnio „darbdavio“ už Seimą nerastume niekur.
Apkaltą, be jos iniciatorių liberalų, parėmė Lietuvos socialdemokratų partijos, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Mišrios Seimo narių grupės frakcijų atstovai.
Liberalų parengtame teikime pradėti apkaltą N. Venckienei pabrėžiama, kad Seimo narė be pateisinamų priežasčių jau praleido 54 Seimo posėdžius, tokiu būdu neatliko savo konstitucinės priedermės atstovauti tautai, sulaužė duotą Seimo nario priesaiką ir galimai šiurkščiai pažeidė LR Konstituciją. N. Venckienė sulaužė duotą Seimo nario priesaiką nevykdydama pažado „gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus“, „visomis išgalėmis sąžiningai tarnauti Tėvynei“.
Liberalų sąjūdžio frakcija primena, kad LR Konstitucinis Teismas 2004 m. liepos 1 d. savo nutarime konstatavo, kad dalyvavimas Seimo posėdžiuose yra konstitucinė Seimo nario pareiga. Praleisdama Seimo posėdžius N. Venckienė taip pat pažeidė Seimo statutą, Lietuvos valstybės politikų elgesio kodekso straipsnius dėl sąžiningumo, padorumo ir pagarbos valstybei, diskreditavo ne tik savo, bet ir Seimo, kaip įstatymų leidžiamosios institucijos, autoritetą.
Liberalai dar anksčiau, 2013 m. spalio 15 d., kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, ragindami ją teikti Seimui pradėti N. Venckienės apkaltos procedūrą. Liberalų vertinimu, komisija dėl neaiškių ir nepagrįstų priežasčių neatliko savo darbo.