„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2016 11 24

Seime – valdančiųjų pataisos dėl socialinio modelio įsigaliojimo nukėlimo

Seime ketvirtadienį užregistruotos pataisos, kuriomis siūloma iki 2017 metų liepos 1-osios atidėti kai kurių socialinio modelio įstatymų įsigaliojimą.
Flashmobas už naują Darbo kodeksą
Darbo kodeksas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pakeitimus teikia „valstiečių“ lyderiai Ramūnas Karbauskis, Rima Baškienė ir Tomas Tomilinas bei Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas socialdemokratas Algirdas Sysas.

Naujojo Darbo kodekso pataisos numato, kad šis teisės aktas turėtų įsigaliotu ne nuo 2017 metų sausio, o nuo liepos 1-osios.

Atostogas, sukauptas iki kodekso įsigaliojimo, siūloma darbuotojams leisti išnaudoti iki 2020 metų, o ne iki 2019 metų, kaip buvo numatyta.

Pataisos taip pat numato, kad iki kodekso įsigaliojimo sudarytos kolektyvinės sutartys galios ne ilgiau kaip iki 2019 metų, o ne iki 2018 metų liepos, kaip dabar buvo numatyta.

Jei socialinis modelis būtų atidėtas arba nepripažintas struktūrine reforma, jis gali pažeisti Lietuvos ir ES fiskalines taisykles.

Pusmečiui atidedamas ir fondo, iš kurio būtų mokamos kompensacijos tiems darbuotojams, iki atleidimo vienoje darbovietėje išdirbusiems daug metų, veiklos pradžia.

Taip pat registruota dar šūsnis pataisų dėl kitų socialinio modelio įstatymų.

Iš Valstybinio socialinio draudimo įstatymo siūloma išbraukiama nuostatą, kad terminuotoms darbo sutartims nedarbo draudimo įmokos tarifas būtų didinamas dukart. Taip pat siūloma atšaukti numatytas „Sodros“ įmokų lubas ir valdžios įsipareigojimą darbdaviams kasmet po 1 procentinį punktą mažinti darbdavio įmoką „ Sodrai “, kuri dabar siekia 31 proc.

Dabar šios pataisos bus pristatytos parlamentarams, jas svarstys komitetai.

Lietuva Europos Komisijos prašo naująjį socialinį modelį pripažinti struktūrine reforma ir su juo susijusioms išlaidoms taikyti išlygą, skaičiuojant 2017 metų viešųjų finansų deficitą. Šios planuojamos išlaidos dabar siekia 243 mln. eurų ir sudaro apie 0,6 proc. prognozuojamo bendrojo vidaus produkto.

Jei socialinis modelis būtų atidėtas arba nepripažintas struktūrine reforma, jis gali pažeisti Lietuvos ir ES fiskalines taisykles.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs