Premjerė Ingrida Šimonytė pabrėžė, kad visi gali dirbti geriau: „Įskaitant ir ministrą“.
Tokiu būdu slapto balsavimo, kuriuo būtų sprendžiama dėl ministro atleidimo iš pareigų, nebeprireikė.
Antrą interpeliaciją atlaikęs K.Navickas po balsavimo teigė, kad interpeliacija nėra pati maloniausia procedūra, bet tvirtino jautęsis tvirtai ir kad ji nepavyks.
„Jaučiausi tvirtai, ką sakiau ir prieš (interpeliaciją – BNS). Ir dabar dirbame toliau“, – teigė K.Navickas.
Ministras juokavo, kad pagal Seimo statutą iki kadencijos pabaigos jam opozicija dar gali surengti tris interpeliacijas.
Opozicija interpeliaciją K.Navickui surengė pirmiausiia dėl itin prastos situacijos pieno sektoriuje.
Lietuvos pieno gamintojų asociacija kovą prie Seimo buvo surengusi protesto akciją – jos metu ūkininkai reikalavo mažiausiai 40 mln. eurų paramos, kuri būtų leidusi stabilizuoti krizinę situaciją pieno sektoriuje, ir K.Navicko atsistatydinimo.
Tai buvo antroji interpeliacija žemės ūkio ministrui. 2022 metų birželį opozicija šią procedūrą K.Navickui taip pat buvo surengusi dėl padėties žemės ūkio sektoriuje. Tuomet irgi neužteko balsų jį atstatydinti.
Premjerė Ingrida Šimonytė sakė, kad žemės ūkio ministro likimas gali priklausyti nuo prasidėjusio pasėlių deklaravimo, kuris vyksta pagal naujas taisykles, sėkmės ar nesėkmės.
„Jeigu šis procesas (pasėlių deklaravimas – BNS) bus kažkokiu būdu nesėkmingas, tada jau už darbo rezultatą, už tai, kad nepadarytas darbas tinkamai, turbūt aš kelti klausimus ministrui turėsiu pagrindo, bet negaliu sakyti, kad tai būtinai bus, nenoriu spekuliuoti“, – Seime yra sakiusi Vyriausybės vadovė.