Klausimą dėl Antikorupcijos komisijos sudėties įtraukti į ketvirtadienio Seimo posėdžio darbotvarkę pasiūlė Seimo vicepirmininkė „valstietė“ Rima Baškienė.
„Yra gautas Socialdemokratų darbo partijos frakcijos prašymas papildyti darbotvarkę, ir mes parengėm nutarimą, dėl Antikorupcijos sudėties pakeitimo. Iš tiesų ten jų nėra narių, ir paprašyti, kad jų nariai būtų įrašyti, ir tuo klausimu atitinkamai paderinti komisijos sudėtį“, – kalbėjo politikė.
Antikorupcijos komisiją sudaro 18 narių: aštuoni iš jų atstovauja opozicinėms frakcijoms, septyni – valdantiesiems, trys nariai – Mišriai Seimo narių grupei. Komisijoje nėra nė vieno Socialdemokratų darbo partijos frakcijos nario.
Seimo nutarimu iš komisijos siūloma pašalinti liberalą Kęstutį Glavecką ir Mišrios Seimo narių grupės atstovą Algirdą Butkevičių ir vietoje jų į komisiją įtraukti „socialdarbiečius“ Rimą Andrikį ir Juozą Bernatonį.
Mišriai Seimo narių grupei priklausantį Andrių Mazuronį tokie užmojai papiktino – esą dėl pokyčių nesitarta.
„Mišrios grupės teikimo nėra jokio. Mišri grupė dar nėra apsisprendusi, ką iš Antikorupcijos komisijos atšaukia“, – sakė jis ir teigė, jog komisijų ar Seimo komitetų sudėtį reikia keisti sistemiškai.
Konservatorius Jurgis Razma valdančiųjų iniciatyvą dėl vienos komisijos sudėties siejo su tos komisijos darbu.
„Išskirtinai nekorektiškas Seimo vicepirmininkės pasiūlymas išbraukti vieną Antikorupcijos komisijos narį be frakcijos teikimo, neinformavus seniūnų sueigoj apie tą sumanymą. Matom, kiek yra baimės, kai Antikorupcijos komisija šiandien per pietus turi balsuoti dėl kreipimosi į Generalinę prokuratūrą dėl Klaipėdos valstybinės jūrų uosto direkcijos vadovo skyrimo. Tai tik parodo, kad labai bijot šito pasiaiškinimo“, – vertino politikas.
„Valstietė“ Agnė Širinskienė neigė, kad siūlymas keisti Antikorupcijos komisijos sudėtį susijęs su Klaipėdos uosto vadovo skyrimu.
„Visi puikiai žinote, kad tą Klaipėdos jūrų uosto konkursą jūs šiandien paduosite į prokuratūrą, turite tam balsus ir jokių problemų nėra. Sprendimai, dėl kurių diskutuojama, yra susiję bendrai su kvotomis, ir tikrai tokius kaltinimus yra labai keista girdėta“, – teigė politikė.
Ji tikino, jog jau prieš mėnesį, ar du, Mišrios Seimo narių grupės buvo prašyta „pradėti tvarkytis savo kvotas“ ir „neužgrobti kvotų, kurios priklauso kitoms frakcijoms“.
„Komisija iš esmės yra neteisėtos sudėties“, – pridūrė A.Širinskienė.
Į tai atsakydamas, A.Mazuronis sutiko, kad Antikorupcijos komisijoje yra daugiau Mišrios Seimo narių grupės narių, nei jei priklauso, bet atkirto, kad komitetuose Mišri Seimo narių grupė savo kvotų esą neišnaudoja.
R.Baškienės siūlymui įtraukti į ketvirtadienio posėdžio darbotvarkę klausimą dėl komisijos sudėties Seimas balsų dauguma pritarė.
Vėliau, kilus dalies parlamentarų pasipiktinimui, klausimas iš darbotvarkės visgi buvo išbrauktas.
Valdančiųjų iniciatyva neseniai buvo pakeista Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto sudėtis – to pageidavo „valstiečiai“.