Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 11 24

Seimo Etikos komisijos nariai laikinu vadovu paskelbė Mečislovą Zasčiurinską

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos nariai praėjusią savaitę savo laikinuoju vadovu paskelbė komisijos pirmininko pavaduotoją „darbietį“ Mečislovą Zasčiurinską.
 Mečislovas Zasčiurinskas
Mečislovas Zasčiurinskas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Buvo priimtas sprendimas kreiptis į Seimo valdybą ir frakcijas, kad deleguotų savo atstovus, taip pat laikinai vadovaujančiu komisijai patvirtintas M.Zasčiurinskas, – pirmadienį BNS sakė komisijos narė socialdemokratė Orinta Leiputė. – Posėdyje dalyvavo ne tik valdančiųjų, bet ir opozicijos atstovai – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovas, (Mišrios Seimo narių mišrios grupės atstovas – BNS) Povilas Gylys.“

Seimo opozicija yra oficialiai paskelbusi, kad traukiasi iš parlamentinės Etikos ir procedūrų komisijos, taip protestuodama prieš valdančiųjų balsais priimamus politinius sprendimus.

Praėjusią savaitę Seimui buvo pateiktas nutarimo projektas iš komisijos narių išbraukti jos pirmininką konservatorių Valentiną Stundį, jo frakcijos kolegas Vytautą Juozapaitį ir Stasį Šedbarą, liberalę Dalią Teišerskytę bei Mišrios Seimo narių grupės atstovus Povilą Gylį ir Povilą Urbšį.

Seimo opozicija yra oficialiai paskelbusi, kad traukiasi iš parlamentinės Etikos ir procedūrų komisijos, taip protestuodama prieš valdančiųjų balsais priimamus politinius sprendimus.

Mišri Seimo narių grupė paskelbė atšaukianti savo atstovus iš Etikos ir procedūrų komisijos, bet šiai grupei priklausantis P.Gylys sako komisijos nepaliksiantis. Mišriai Seimo narių grupei automatiškai priskiriami visi kitoms parlamentinėms frakcijoms nepriklausantys parlamentarai.

Jei Seimas pritartų nutarimo projektui dėl narių išbraukimo, Etikos ir procedūrų komisijoje iš 15 narių liktų devyni. Kadangi atsistatydina ir komisijos pirmininkas, ji liktų be vadovo, nes Seimo opozicija yra pranešusi neteiksianti naujų kandidatų, kol visa komisija nebus pertvarkyta. Tuo metu pagal Seimo statutą vadovauti etikos sargams gali tik parlamentinės opozicijos atstovas.

Komisijos pirmininką turi patvirtinti Seimas.

Etikos komisijoje dirbantys opozicijos nariai jau pernai buvo paskelbę boikotą, bet sulaukę „darbietės“ Seimo  pirmininkės Loretos Graužinienės pažado inicijuoti komisijos sudarymo tvarkos pakeitimą, grįžo dirbti. Tačiau jokių permainų nebuvo padaryta. Seimo pirmininkė po paskutinio opozicijos atstovų protesto žurnalistams sakė komisijos sudarymo pakeitimų inicijuoti neketinanti, o opozicijai   į komisiją siūlė deleguoti kitus atstovus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos