Už tai, kad ši istorija verta Seimo etikos sargų dėmesio balsavo 5 komisijos nariai, vienas buvo prieš ir dar vienas susilaikė.
„Reikia rasti visus atsakymus, kas ten buvo, kas įvyko. Mano nuomonė yra aiški: aš manau, kad tai vienareikšmiai yra sudėtingas dalykas ponui Stomai“, – sakė komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas.
Jis priminė, kad būtent nuo Etikos ir procedūrų komisijos sprendimų prasidėjo apkaltų procedūros Aleksandrui Sacharukui ir iš Seimo pašalintam Linui Karaliui.
„Visa pradžia buvo Etikos ir procedūrų komisijoje. Mes nusprendėme, informavome Seimą ir tai išsirutuliojo iki apkaltos. Aš nelinkiu S.Stomai eiti į apkaltą, bet gali būti visko“, – teigė A.Salamakinas.
Pasak jo S.Stomos pasiaiškinimai, kad siūlymas merginai tapti jo padėjėja buvo išprovokuotas yra nepateisinami.
„Jeigu kas nors į mano interneto puslapį įdės pasiūlymą pavogti milijoną ir aš eisiu vogti, o po to skųsiuos, kad mane išprovokavo ir aš nekaltas, tai yra nesuprantami dalykai, ypač Seimo nariui“, – pabrėžė komisijos pirmininkas.
Pasak jo, komisija ketina apklausti visus istorijos dalyvius, peržiūrėti vaizdo medžiagą, žinutes.
„Žaliaakė jau sutiko liudyti“, – pažymėjo A.Salamakinas.
Komisijai sprendžiant dėl S.Stomos klausimo svarstymo jo atžvilgiu skambėjo vaizdingi epitetai. Etikos sargai politiką vadino Lietuvos Silvio Berlusconi.
„Jeigu būtų doras Seimo narys, jis padėtų mandatą ir nebūtų Tėvynės sąjungos partijoje“, – sakė Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko pavaduotoja Vida Marija Čigriejienė.
Tuo tarpu kiti komisijos nariai buvo kur kas skeptiškesni tyrimo atžvilgiu. Pasak Vaido Bacevičiaus, šioje istorijoje be apkaltos komisijos praktiškai neįmanoma nieko išsiaiškinti.
„Kas įvertins originalumą, autentiškumą, nemontavimą, kitus aspektus? Dieve mano, jūs taip aukštai įlendat“, – pridūrė Vytautas Bogušis.