Antradienį į komisijos posėdį, kaip jau tapo įprasta, atvyko ir teisėja N.Venckienė, ir keliasdešimt jos šalininkų. Posėdžio pabaigoje parlamentarei Daliai Kuodytei pasiūlius, kad komisija prašytų Seimo leidimo posėdžius rengti uždarus ir komisijai nubalsavus už jos siūlymą, N.Venckienės šalininkai pratrūko.
Jie ėmė šaukti „gėda“, o D.Kuodytei pažėrė įžeidimų, rėkė, kad ji yra išdavikė, kad ją teis „demokratinis teismas“ ir kad jai „reiktų elektrošoko“.
„Jūs išdavikė“, „Jūs tautą erzinate“, „Jūs pirmoji sąraše žmonių, kurių nerinksime į Seimą“, „Jūs provokuojate visą Lietuvą“, „Tave nuteis, išdavike“ – tokias žodžiais užsipuolė parlamentarę D.Kuodytę teisėjos šalininkai.
N.Venckienės šalininkų raminti atskubėjo Seimo apsaugininkai, tačiau rimtesnių konfliktų išvengta.
Teisėjos nebeklausė
Antradienio posėdyje „darbietis“ Mečislovas Zasčiurinskas pageidavo tęsti teisėjos N.Venckienės apklausą, tačiau komisijos pirmininkas Evaldas Jurkevičius pareiškė, kad tam laiko būta pakankamai ir nebetęsti apklausų nuspręsta balsavimu. Tačiau kiti komisijos nariai pareiškė neprisimenantys tokio balsavimo.
M.Zasčiurinskas pasipiktino tokiu atsakymu ir pasiteiravo, ar pirmininkas tokiu atveju dėl neliečiamybės naikinimo negalėtų nuspręsti vienas.
E.Jurkevičius atsakė, kad Seimo narys yra laisvas apsispręsti, ar dalyvauti komisijos darbe.
Parlamentaras Naglis Puteikis pasiūlė dėl siūlymo, ar tęsti N.Venckienės apklausą, balsuoti dar kartą. Balsavime 5 komisijos nariai pasisakė pageidaujantys dar klausytis teisėjos, vienas balsavo prieš, o 5 susilaikė, taigi N.Venckienės apklausų komisija nebetęs.
Atmestas ir kitas N.Puteikio prašymas dar kartą prokurorų prašyti vaizdo įrašų, kuriuose matyti, kaip N.Venckienė suduoda policininkui.
Parlamentarai Rytas Kupčinskas, Mečislovas Zasčiurinskas ir Jonas Ramonas pritarė tokiam kolegos siūlymui ir piktinosi, kad iki šiol komisija šios medžiagos negavo.
Jie teigė, kad vaizdo įrašų neduodantys prokurorai ir antstolė Sonata Vaicekauskienė žemina Seimo narius. Pasak J.Ramono, prašydama naikinti teisėjos neliečiamybę, prokuratūra turėtų būti geranoriškesnė ir duoti pakankamai medžiagos Seimo nariams apsispręsti.
„Prokurorai, manau, visiškai sąmoningai tyčiojasi iš Seimo narių. Aišku, labai gaila, kad komisijos septyniems asmenims tai patinka, patinka, kad juos žemina, jie nenori būti tautos atstovais, o jie nori būti tų teisininkų bendruomenės nariais (...) Ta teisininkų bendruomenė jau daug metų valdo Lietuvą. D.Raulušaitis iš esmės apsimeta durnium rašydamas tokius dalykus, aš visai nesistebiu“, – rėžė N.Puteikis.
Komisijos narė Dalia Kuodytė pareiškė, kad komisijos pirmininkas neturėtų leisti posėdyje vartoti žargono.
Atnešė kompaktinių diskų
Komisijos posėdyje pasisakyti leista ir teisėjai N.Venckienei. Ji pareiškė pati įrašiusi Seimo nariams savo turimą garso įrašą iš mergaitės paėmimo dienos bei internete rastus nurodymus policijos pareigūnams.
Aš nežinau, ar D.Valys jus laiko kvailio vietoje, ar kaip“, – įteikdama kompaktinius diskus sakė teisėja.
Vaizdo įrašą iš 2010 m. lapkričio 17 dienos, kuriame N.Venckienė, prokurorų teigimu, žemina Panevėžio teismo teisėjus, komisijos nariams teisėja rekomendavo žiūrėti portale 15min.lt.
Į kitą posėdį komisija kviečia prokuratūros atstovą. Seimo nariai prašė E.Jurkevičiaus pasistengti, kad į posėdį ateitų bent generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis.
Komisija turi iki birželio 20 dienos Seimui pateikti rezoliucijos projektą, ar tenkinti generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymą panaikinti Kauno apygardos Civilinių bylų skyriaus teisėjos N.Venckienės teisinį imunitetą.
Tačiau komisijos pirmininkas E.Jurkevičius sako, kad komisijos darbą greičiausiai bus prašoma pratęsti bent savaitei.
Konstitucija numato, kad Lietuvoje teisėjas negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn ar suimtas, negali būti kitaip suvaržyta jo laisvė be Seimo, o tarp Seimo sesijų – be prezidento sutikimo. Kad būtų panaikintas teisėjo imunitetas, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip 71 parlamentaras.
Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjai N.Venckienei gresia įtarimai demonstravus nepagarbą teismui, nevykdžius teismo sprendimų, trukdžius antstolei atlikti pareigas, piktnaudžiavus globėjos teisėmis.
Prokurorai teigia surinkę pakankamai duomenų, kad galėtų pateikti teisėjai įtarimus pagal penkis Baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl trukdymo antstolio veiklai, pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui, nepagarbos teismui, teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo ir dėl piktnaudžiavimo tėvų, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis.