„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2022 02 10

Seimo komisija prašo, kad 700 tūkst. eurų kainavusį premjero kabineto remontą įvertintų Generalinė prokuratūra

Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą bei kitas institucijas su prašymu įvertinti prieš beveik trejus metus vykusio premjero tarnybinio kabineto remonto aplinkybes. Aiškėja, kad premjero kabineto remontas iš viso kainavo 700 tūkst. eurų.
Premjero kabinetas
Premjero kabinetas / Gabrielės Navickaitės / 15min nuotr.

Vyriausybės prašo įvertinti VAT vadovo veiklą

„Komisija nusprendė kreiptis į Generalinę prokuratūrą, kad šį įvertintų, ar Vadovybės apsaugo tarnybos 2019 metais vykdyti ministro pirmininko kabineto baldų ir susijusios įrangos pirkimai vykdyti laikantis teisės aktų reglamentavimo ir nebuvo pažeistas viešasis interesas“, – po komisijos posėdžio trečiadienį žurnalistams sakė jos vadovas konservatorius Kęstutis Masiulis.

Sprendimas buvo priimtas trimis iš keturių posėdyje dalyvavusių komisijos narių balsais, vienas susilaikė. Iš viso komisiją sudaro septyni nariai.

Komisija dėl kabineto remonto atitikimo taisyklėms taip pat kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą, Vyriausybę bei Valstybės kontrolę.

Anot K.Masiulio, Vyriausybės prašoma įvertinti remonto ir baldų pirkimus organizavusios Vadovybės apsaugos tarnybos ir jos vadovo Rymanto Mockevičiaus veiklą.

„Vyriausybė galėtų įvertinti vadovybės tos institucijos veiklą, atsakomybę. Ir galbūt netgi tą perėjimą iš pavaldumo Vidaus reikalų ministerijai į savarankišką instituciją, kodėl to reikėjo? Ir visa tai padaroma po tų įsigijimų. Manau, kad tokia diskusija verta dėmesio“, – 15min sakė K.Masiulis.

Kabineto remontas kainavo virš 700 tūkst. eurų

Komisijos vadovas K.Masiulis stebisi, kad premjero kabineto baldų pirkimas buvo slaptas, o jį vykdė ne Vyriausybės kanceliarija, o Vadovybės apsaugos tarnyba.

„Mano vertinimu, pažeidžiamas Biudžeto sandaros principas, biudžetinės organizacijos negali pirkti, kas kam nori, tarkime, ligoninė negali nupirkti gretimai mokyklai baldų, niekaip. Jei turi pinigus, gali pirkti tik sau“, – kalbėjo K.Masiulis.

„Pats pirkimo organizavimas buvo labai keistas, jis buvo bandomas užslėpti, kad neva vykdomas kriminalinei žvalgybai reikalingų dalykų pirkimas. Labai sunku stalą premjero vadinti kriminalinės žvalgybos įrankiu, kas tai žvalgo?“ – stebėjosi komisijos vadovas.

Jo pateiktais duomenimis, visas ministro pirmininko kabineto remontas kainavo virš 700 tūkst. eurų, iš jų baldai – beveik 208 tūkst. eurų.

Išslaptintoje baldų pirkimo-pardavimo sutartyje nurodoma, kad posėdžių stalas atsiėjo 20,2 tūkst. eurų, darbo stalas – 19,8 tūkst. eurų, lankytojo sofa – 7,2 tūkst. eurų, baras-komoda – 1,4 tūkst. eurų, pakabinamas šviestuvas virš posėdžių stalo – 4,3 tūkst. eurų ir t.t.

Šiuos baldus tiekė dizaino bendrovė „Interjero pasaka“. Ši bendrovė kiek anksčiau pagal Vyriausybės kanceliarijos užsakymą už 6 tūkst. eurų buvo parengusi ir ministro pirmininko kabineto interjero dizaino projektą.

Slaptas pirkimas

Seimo komisija nagrinėjo naujienų portalo 15min skelbtą informaciją, kad tuometinio premjero Sauliaus Skvernelio kabineto remontą už 200 tūkst. eurų vykdė Vadovybės apsaugos tarnyba, o ne Vyriausybės kanceliarija, kuriai pastatas priklauso.

Vadovybės apsaugos tarnybos vadovas R.Mockevičius po komisijos posėdžio praėjusią savaitę žurnalistams sakė, jog pirkimus vykdė tarnyba, nes ji turi užtikrinti Vyriausybės vadovo kabineto saugumą.

„Tai buvo pagal žvalgybos pirkimą atlikti procesai, mūsų tarnybos tokia paskirtis – mes garantuojam fizinį ir informacinį saugumą mūsų saugomuose objektuose. Kaip mes ir komisijoj sakėm – kaip mums skelbti pirkimą? Viešą?“, – teigė VAT vadovas.

Kaip pranešė 15min, apie tuometinio premjero S.Skvernelio kabineto remontą viešai nepranešta, remonto ir baldų pirkimus organizavo, visas išlaidas apmokėjo tuometis Vadovybės apsaugos departamentas, o projektas su Kultūros paveldo departamentu suderintas atbuline tvarka – jau atlikus visus remonto darbus.

Baldus bei remonto darbus VAT atliko investicinio projekto, skirto vadovybės objektų apsaugos priemonių atnaujinimui, lėšomis. Informaciją apie pirkimus buvo įslaptinęs. Tačiau Seimo komisijos prašymu – išslaptino ir pateikė parlamentarams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“