Už tai ketvirtadienį balsavo penki komisijos nariai, trys susilaikė.
Komisijos pirmininko konservatoriaus Stasio Šedbaro teigimu, komisija neišgirdo, kad prašymas leisti Seimo narį patraukti baudžiamojon atsakomybėn būtų kaip nors susijęs su politika.
„Ir prokuroras, ir E.Lementauskas į klausimą, ar jaučiate politinio spaudimo ar persekiojimo už politinius įsitikinimus momentus, pasakė, kad ne“, – teigė S.Šedbaras.
E.Lementausko baudžiamoji byla dėl papirkimo nuo 2008 metų nagrinėjama Vilniaus miesto 1-ajame apylinkės teisme.
Pagal Seimo statutą, be Seimo sutikimo parlamentaras negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma Seimo nario laisvė.
Prokuroro duomenimis, teismui liko apklausti teisiamąjį, pagarsinti bylos dokumentus, dar turėtų vykti teisminiai ginčai ir tuomet būtų paskelbtas nuosprendis.
Generalinis prokuroras Darius Valys, praėjusią savaitę kreipęsis į Seimą dėl parlamentaro E.Lementausko teisinės neliečiamybės panaikinimo, teigė, kad būdamas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariu, sostinės vicemeru, šis politikas kitam savivaldybės politikui iš viso siūlė 0,5 mln. litų kyšių.
Vido Urbonavičiaus už pinigus neva prašyta nebalsuoti už interpeliaciją tuometiniam merui J.Imbrasui, vicemerui E.Lementauskui, palaikyti kitus valdančiosios daugumos sprendimus.
Laikinosios komisijos parengtą rezoliucijos projektą dėl leidimo patraukti E.Lementauską baudžiamojon atsakomybėn dar turės patvirtinti visas Seimas. Už imuniteto panaikinimą turi balsuoti ne mažiau kaip 71 Seimo narys.