Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 09 17 /2014 09 18

Seimo komitetas: automobilių stovėjimas prie ligoninių negali būti mokamas

Seimo Sveikatos reikalų komitetas susirūpino dėl pastaruoju metu žiniasklaidos aprašyto fakto, kai privati įmonė, valdanti automobilių aikšteles prie Nacionalinio vėžio instituto Vilniuje, mokestį padidino iki 5 litų už 45 minutes. Nors šiuo metu mokestis yra sumažintas, Seimo komitetas nusprendė kovoti prieš tokį lupikavimą iš ligonių. Įtarimų Seimo nariams kilo ir dėl planuojamos statyti naujos automobilių stovėjimo aikštelės Santariškėse.
Santariškių klinikos
Santariškių klinikos / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Trečiadienį Seimo komiteto posėdyje buvo aiškinamasi, koks mokestis už automobilių statymą imamas prie visų Lietuvos ligoninių. Sveikatos apsaugos ministrės patarėja Janina Kumpienė parlamentarams išaiškino, kad automobilių statymas prie daugelio Lietuvos ligoninių yra arba nemokamas, arba kainuoja vos 1-2 litus už valandą.

J.Kumpienė pripažino, kad ypač brangiai automobilių statymą buvo apmokestinusios tik dvi privačios įmonės, valdžiusios aikšteles prie Nacionalinio vėžio centro Santariškėse ir Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Lazdymuose. Dabar, pasak J.Kumpienės, esą dėl abiejų aikštelių valdytojų gobšumo yra pasiskųsta teismams ir problema greičiausiai bus išspręsta.

J.Kumpienė pažymėjo, kad Santariškėse po 40 litų už mėnesį turi susimokėti ir automobiliais į darbą važinėjantys medikai.

Už automobilių statymą prie ligoninių – nė cento

Tačiau Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininkės Dangutės Mikutienės ir jos pavaduotojo Antano Matulo ministrės patarėjos žodžiai nenuramino. Jie sutartinai kartojo, kad automobilių statymas visų ligoninių lankytojams ir darbuotojams privalo nekainuoti nė cento.

A.Matulas tvirtino, kad iš ligonių prašyti susimokėti už tai, kad jie atvažiuoja gydytis, yra pasibjaurėtina.

Tačiau J.Kumpienė oponavo, kad kitos išeities tiesiog nėra, nes šiuo metu sveikatos priežiūros įstaigos pačios gali nustatyti ne gydymo paslaugų įkainius, tarp kurių patenka ir automobilių statymas.

Jei aikštelės yra būdas reguliuoti srautus, tai padarykite 100 litų už valandą, – pyko D.Mikutienė.

„Jūs gal juokaujate? Statymas priskiriamas kitoms paslaugoms? (…) Jei aikštelės yra būdas reguliuoti srautus, tai padarykite 100 litų už valandą. Nebebus eilių tikrai“, – piktinosi D.Mikutienė ir pasiūlė ministerijos atstovei kuo daugiau dirbti, kad tokia tvarka būtų pakeista. Ji suskaičiavo, kad Santariškių klinikos vien iš jose dirbančių medikų už automobilių statymą per metus surenka beveik ketvirtį milijono litų.

A.Matulas pridėjo, kad Vilniaus savivaldybė už automobilių statymą prie Santariškių klinikų  susižeria taip pat nemažas sumas – apie 140 tūkst. litų per mėnesį.

Papildyta ketvirtadienį 11.20: Vilniaus miesto savivaldybė pranešė, kad A.Matulas gerokai suklydo skaičiuodamas miesto pajamas gautas už automobilių stovėjimą Santariškėse. 

„Už automobilių stovėjimą Santariškėse per mėnesį surenkama apie 23 tūkst. litų“, – pranešė savivaldybė.

Konkursas sukėlė įtarimų

J.Kumpienė turėjo sutikti, kad Vyriausybė galėtų imtis reguliuoti kainas už automobilių statymą prie ligoninių, tačiau įspėjo, kad tam greičiausiai pasipriešintų Konkurencijos taryba.

Ministrės patarėja taip pat buvo priversta pripažinti, kad už automobilių statymą Santariškėse pacientams neabejotinai teks mokėti ir ateityje. Šiuo metu Sveikatos apsaugos ministerija yra paskelbusi konkursą ir ieško koncesininko, kuris apsiimtų Santariškėse įrengti daugiaaukštę 2250 vietų automobilių stovėjimo aikštelę.

„Investavęs į statybas koncesininkas neabejotinai norės, kad pinigai atsipirktų, ir nepadarys stovėjimo nemokamo“, – pripažino J.Kumpienė.

„Išeina taip, kad vienos stovėjimo vietos įrengimas ir priežiūra kainuos 207 tūkst. litų – beveik kaip butas, – skaičiavo J.Požela.

Tokia išpažintis dar labiau įsiutino Seimo narius. Jie pradėjo skaičiuoti, kodėl konkurso sąlygose numatyta, kad aikštelės statybos kainuos kone pusę milijono litų, jei statytojas įsipareigos pastatyti ir 25 metus prižiūrėti paprastą, o ne, kaip kalbėta iki šiol, ir sraigtasparnių nusileidimo aikštelę.

„Išeina taip, kad vienos stovėjimo vietos įrengimas ir priežiūra kainuos 207 tūkst. litų – beveik kaip butas“, – stebėjosi socialdemokratas Juras Požela.

Sveikatos apsaugos ministerijos viceministras Erikas Mačiūnas tvirtino, kad Seimo narių įvardijama kaina dar gali mažėti, nes šiuo metu vyksta konkursas ir jame dalyvaujančios įmonės gali pasiūlyti aikštelę įrengti ir prižiūrėti pigiau.

Tačiau Sveikatos reikalų komitetas taip susirūpino, kad nutarė tuoj pat gauti visus prieinamus su konkursu susijusius dokumentus ir STT išvadą apie jo skaidrumą.

Dalyvauti šiame konkurse pirmajame jo etape yra nusprendusios keturios Lietuvos ir užsienio įmonės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?