Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 04 14

Seimo komitetas Vilniaus savivaldybei rekomenduoja nenaikinti Sapiegos ligoninės

Seimo Sveikatos reikalų komitetas pareiškė nepritariąs Vilniaus miesto valdžios planams panaikinti Sapiegos ligoninę.
Sapiegos ligoninė Antakalnyje
Sapiegos ligoninė Antakalnyje / J. Kalinsko nuotr. / Dienraštis „15 minučių“

Toks protokolinis sprendimas priimtas trečiadienį per komiteto posėdį.

„Kadangi į Sapiegos ligoninę investuota nemažai lėšų, o mieste trūksta slaugos ir paliatyviosios pagalbos paslaugų, komitetas rekomenduoja išsaugoti steigėjui Sapiegos ligoninę esamose patalpose“, – komiteto sprendimą paskelbė jo pirmininkas Antanas Matulas.

Sapiegos ligoninės direktoriaus Gedimino Rimdeikos teigimu, į šią gydymo įstaigą per 15 metų investuota 12 mln. litų. Iš jų tik 4 mln. litų skyrė valstybė. Kitos lėšos surinktos iš rėmėjų, daugiausia – užsienio.

Be to, nuo balandžio 1–osios ligoninėje veikia 90 slaugos lovų. Pasak G.Rimdeikos, per porą savaičių jos visos buvo užpildytos. Tai rodo, kad slaugos poreikis Vilniuje yra didelis.

Šios gydymo įstaigos vadovas pabrėžė, kad ligoninė visuomet gyvena su „teigiamu rezultatu“, tai yra, neturi skolų. Todėl ją naikinti nesą jokio pagrindo.
 
Šiuo metu Sapiegos ligoninės steigėja yra Vilniaus apskrities viršininko administracija. Panaikinus apskritis nuo liepos 1–osios ji bus perduoda savivaldybei.

Sostinės meras Vilius Navickas neslepia, kad rengiamas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimo projektas dėl Sapiegos ligoninės sujungimo su kita gydymo įstaiga ir iškeldinimo iš pastatų.

Mero patarėjas Kęstutis Binkauskas trečiadienį per Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdį teigė, kad Sapiegos ligoninė yra puikioje vietoje Antakalnio rajone, sename parke. Tačiau šis parkas esąs apleistas ir neprieinamas vilniečiams, nors turėtų būti naudojamas rekreacijai, turizmui.

G.Rimdeika šiuos teiginius pavadino melu. Anot jo, ligoninės vartai atverti visuomenei. Parką esą pamėgo Antakalnyje gyvenančios jaunos mamos, čia ateinančios pasivaikščioti su savo vaikais.
Dar praėjusių metų pabaigoje Vilniaus miesto savivaldybė kreipėsi į Ūkio ministeriją, prašydama stabdyti investicijas į Sapiegos ligoninės apšildymą. Skirdami finansavimą penkeriems metams, uždarysime bet kokį paskirties keitimą.

„Skirdami finansavimą penkeriems metams, uždarysime bet kokį paskirties keitimą“, – tokį žingsnį trečiadienį paaiškino mero patarėjas.

Jo teigimu, Sapiegos ligoninės veikla turėtų būti nutraukiama laipsniškai.
Sapiegų rūmų ir netoliese įsikūrusios ligoninės pastatai paskelbti valstybės saugomos kultūros paveldo objektais.

Vilniaus apskrities viršininko pavaduotojas Gintaras Sodeika informavo, kad Sapiegų rūmus norima pradėti rekonstruoti lėšų prašant iš Europos Sąjungos (ES) fondų. Tačiau prieš tai būtina apie rūmus suformuoti sklypą. Mat, jo teigimu, pagal ES standartus negalima rekonstruoti rūmų, jeigu jie neturi savo sklypo.

Spaudoje ne kartą rašyta, kad unikalus 8,5 ha žemės sklypas prestižinėje sostinės vietoje, kurio pusę užima senas parkas, seniai vilioja įvairių partijų politikus ir statybų plėtotojus. Tačiau čia esanti 200 metų senumo ligoninė trukdo tokiems užmojams. Reorganizuoti Sapiegos ligoninę ketinta ne kartą.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?