„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2009 10 23

Seimo kontrolierius abejoja būtinybe keisti vasaros laiką

Seimo kontrolierius Romas Valentukevičius ragina Vyriausybę ir gyventojus išsakyti savo nuomonę dėl vasaros laiko keitimo. Pats jis teigia abejojantis laiko keitimo ekonominė nauda. R.Valentukevičius teigia dar pernai savo iniciatyva atlikęs tyrimą dėl vasaros laiko keitimo, pranešė Seimo kontrolierių įstaiga.
Laikrodis
Laikrodis / Photos.com nuotr.

„Išanalizavęs visus su sezoniniu laiko keitimu susijusius aspektus, Seimo kontrolierius priėjo išvados, kad laiko keitimo ekonominė nauda yra labai abejotina, o medikai vienbalsiai tvirtina, kad laiko keitimas kiekvieną pavasarį ir rudenį labai išbalansuoja pagyvenusių žmonių ir vaikų psichinę būseną“, – teigiama pranešime.

R.Valentukevičius priminė, kad Europos Parlamento ir Tarybos direktyva dėl vasaros laiko keitimo, kuriai pritarimą yra išreiškusi Lietuvos Vyriausybė, galioja iki 2011 metų.

Todėl Seimo kontrolierius nori dar kartą kreiptis į Vyriausybės vadovą, siūlydamas jau pradėti iš naujo organizuoti piliečių nuomonės apklausas dėl vasaros laiko keitimo. Be to, Seimo kontrolierius ragina gyventojus šiuo klausimu aktyviai išsakyti savo nuomonę, o Vyriausybę – sudaryti galimybes piliečiams savo nuomonę išsakyti.

„Labai svarbu, kad gyventojų nuomonė dėl vasaros laiko būtų išgirsta ir į ją būtų atsižvelgta. Tai leistų baigti visuomenėje netylančią diskusiją dėl vasaros laiko keitimo naudos ir reikalingumo“, – teigia Seimo kontrolierius.

Sekmadienį, spalio 25 dieną, Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas.

Jis atšaukiamas kasmet spalio mėnesio paskutinį sekmadienį ketvirtą valandą nakties, pasukant laikrodžio rodyklę viena valanda atgal, o įvedamas kovo paskutinį sekmadienį trečią valandą nakties, pasukant laikrodžio rodyklę viena valanda pirmyn.

Vasaros laikas atšaukiamas visoje Europos Sąjungoje. Teigiama, kad vasaros laikas teikia galimybę ilgiau naudotis šviesiu paros metu, taupyti elektros energiją.

Pirmieji vasaros laiką Pirmojo pasaulinio karo metais įvedė anglai – pristigus kuro ir degalų, buvo nuspręsta geriau panaudoti saulės šviesą. Didžiosios Britanijos pavyzdžiu pasekė nemažai pasaulio ir Europos šalių. 

Ar naudinga persukti laikrodžius, skaitykite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs