Skunde nurodoma, kad šių metų kovo 2 d. Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje Jurbarke įvyko incidentas tarp gimnazijos moksleivių ir Jurbarko rajono policijos komisariato pareigūnų, teigiama pranešime spaudai.
„Gautame skunde teigiama, kad policijos pareigūnai su gimnazistais elgėsi labai nekorektiškai ir galbūt net viršijo savo įgaliojimus. Moksleiviui, įtartam nusikaltimo padarymu, ir mokytojams policininkai nesiteikė laiku parodyti savo tarnybinių pažymėjimų, svaidėsi grasinančiomis frazėmis, – skunde išdėstytus faktus vardijo Romas Valentukevičius. – Negana to, policininkams laiku ir tinkamai neprisistačius bei nepaaiškinus susidariusios padėties tarp gimnazistų ir policininkų kilo dar ir grumtynės. O incidento pabaigoje paaiškėjo, kad taip drastiškai iš gimnazijos teritorijos į policijos komisariatą nuvežtas ir vagyste įtartas gimnazistas – nekaltas, nes jis tik iki mokyklos pavežė buto raktų neturėjusį ir todėl per balkoną iššokusį draugą“.
Incidento metu sužalojimus patyrė ir savo bendramokslį gynę moksleiviai, ir Jurbarko rajono policijos komisariato pareigūnas. Šiuo metu yra atliekami du ikiteisminiai tyrimai.
Incidento metu sužalojimus patyrė ir savo bendramokslį gynę moksleiviai, ir Jurbarko rajono policijos komisariato pareigūnas. Šiuo metu yra atliekami du ikiteisminiai tyrimai.
Seimo kontrolierius taip pat tirs ir skunde nurodytą aplinkybę, kad šiemet balandžio 15 d. gimnazistų ir jų tėvų inicijuoto pokalbio su policijos pareigūnais dėl incidento metu, Jurbarko rajono policijos komisariato viršininko M. Baranausko kabinete, policijos pareigūnas Evaldas Buitkus pasiūlė „taikos sutartį“ už 11 500 litų atlygį. Moksleivių tėvams atsisakius sumokėti nurodytą sumą per tarpininkus buvo pranešta, kad „taikos sutartis“ kainuos 13 500 litų.
„Jeigu skunde nurodytos aplinkybės pasitvirtintų, tai būtų neįtikėtino policininkų įžūlumo ir nebaudžiamumo pavyzdys, kuris negali būti toleruojamas mūsų teisinėje visuomenėje“, – teigia Romas Valentukevičius ir priduria, kad, atlikdamas skundo tyrimą, jis ypač atidžiai nagrinės ir vertins, ar nebuvo pažeistos pareiškėjų bei kitų incidente dalyvavusių asmenų žmogaus teisės ir laisvės.
Seimo kontrolierius kreipėsi į Policijos generalinį komisarą Vizgirdą Telyčėną prašydamas paaiškinti, kada suformuota ar dar tik formuojama praktika, kai policijos pareigūnui, tarnybos metu, vykdančiam tarnybines funkcijas ir veikiančiam valstybės vardu, padaromi kūno sužalojimai, jam yra galimybė kaip fiziniam asmeniui sudaryti taikos sutartį už atlygį.
„Tiriant skundą, labai svarbu patikrinti ir dar vieną opų šios istorijos aspektą – Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos administracijos veiksmus, o taip pat kaip šioje gimnazijoje užtikrinama sveika, saugi, kelią bet kokioms smurto ir prievartos apraiškoms užkertanti aplinka“.
Seimo kontrolierius taip pat kreipėsi į Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorių, prašydamas informuoti, kokius veiksmus atliko savivaldybės pareigūnai, aiškindamiesi gimnazijos vadovybės veiksmus incidento metu.
Vakar, gegužės 13 d., Seimo kontrolieriaus Romo Valentukevičiaus patarėjos Audronė Blinkevičienė ir Daiva Valeikienė, atlikdamos skundo tyrimą, lankėsi Jurbarke. Seimo kontrolieriaus prašymu kartu su patarėjomis į Jurbarką vyko ir Policijos departamento prie VRM atstovė Audronė Dubauskaitė. Tirdamos minėtą skundą Seimo kontrolieriaus patarėjos susitiko su Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos vadovybe, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininku, Jurbarko rajono policijos komisariato viršininku, Jurbarko rajono apylinkės prokuroru, Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju.