Šiuo metu įstatymas numato, kad motinystės (tėvystės) pašalpą galima gauti už kiekvieną auginamą vaiką iki dvejų metų, tačiau bendra pašalpų suma negali būti didesnė kaip 100 proc. pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio.
Parlamentarė įregistravo Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisą, kuria siūlo ribojimą panaikinti nustatant, kad apdraustajam, kuriam gimė du ir daugiau vaikų, taip pat motinystės (tėvystės) pašalpą gaunančiam ir darkart įgijusiam teisę ją gauti dėl dar vieno vaiko gimimo, mokamos pašalpos dydis už kiekvieną gimusį vaiką būtų to paties dydžio kaip ir apdraustajam, kuriam gimė vienas vaikas.
Parlamentarė tvirtina, jog dabartinis reguliavimas, ribojantis pašalpų dydį auginantiems kelis mažus vaikus, gali prieštarauti konstituciniam asmenų lygiateisiškumo principui.
„Toks teisinis reguliavimas reiškia, kad apdraustajam, kuriam gimė du ir daugiau vaikų, arba apdraustajam, gaunančiam motinystės pašalpą ir įgijusiam teisę gauti pašalpą dėl kito vaiko gimimo, mokamos pašalpos dydis proporcingai tenkantis kiekvienam vaikui yra mažesnis nei pašalpos dydis, mokamas apdraustajam, kuriam gimė vienas vaikas“, – rašoma pataisos aiškinamajame rašte.
Kiek biudžeto lėšų papildomai pareikalautų tokia pataisa, nepateikiama. Parlamentarės tvirtinimu, tikslius skaičius sunku prognozuoti dėl didėjančių emigracijos srautų.
Motinystės (tėvystės) pašalpos dydis siekia 100 proc. pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio, jeigu apdraustasis pasirenka gauti šią pašalpą, kol vaikui sueis vieni metai. Jeigu apdraustasis pasirenka gauti motinystės (tėvystės) pašalpą, kol vaikui sueis dveji metai, šios pašalpos dydis pirmus metus yra 70 proc., antrus – 40 proc. pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio.