Apie kreipimąsi žiniasklaidai pranešė Antikorupcijos komisijos narė konservatorė Agnė Bilotaitė. Jos teigimu, į STT kreiptasi remiantis komisijos gautais pranešimais ir dokumentais.
„Tiek mane, tiek mano kolegas pasiekė dokumentai, kurie atskleidžia įdomias grandinėles ir sąsajas su politikais ir įvairiomis institucijomis. Pasirodo, už dantų gydymą, implantus ir kitas sveikatos priežiūros paslaugas, už kurias net nėra ligonių kasų kompensuojama, galimai gaunamos įvairios paslaugėlės iš politikų ir kitų institucijų, – pranešime cituojama A.Bilotaitė. – Pavyzdžiui, niekam neužkliūna, kad sutuoktinio įstaigoje pati profesorė vykdo kažkokius mokymus „Žalgirio“ klinikos darbuotojams, nors pati yra jų vadovė „Žalgirio“ klinikoje.
Privati odontologijos klinika dirbo neturėdama licencijos, gydytojai „Žalgirio“ klinikoje galimai verčiami klastoti asmenų sveikatos duomenis, įrašant tai į korteles, kad būtų įrašomos kitos diagnozės, taip siekiant gauti daugiau pinigų. Štai toks veiklos margumynas“.
Anot A.Bilotaitės, klinikos vadovė A.Pūrienė savo sutuoktinio įstaigoje paslaugas teikė sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai.
„Panašu, kad be konkretaus „Žalgirio“ klinikos atvejo, kurį tikiu tinkamai ištirs Specialiųjų tyrimų tarnyba, buvo atskleista viena sisteminė bėda.
Medicinos dokumentai dažnai yra keičiami siekiant labai įvairių naudų – tiek naudos pačiai įstaigai tikintis geresnio apmokėjimo, tiek siekiant nepagrįstai didinti medicinos kompanijų apyvartas, už ką jos vėliau atsilygina asmeniškai gydytojams, tiek ir iš įvairių, kartais gal net ir pateisinamų asmeninių situacijų, siekiant geresnės naudos ir pacientams, – dėsto Seimo narė. – Akivaizdu, kad politiniu lygiu šios problemos net nėra diskutuojamos. Parlamentinės kontrolės ir yra toks tikslas – kelti šias problemas ir versti pradėti jas spręsti, versti įtraukti šias sistemines bėdas į ministerijos darbotvarkes.“