Seimo nariai siūlo liberalizuoti karo kapelionių skyrimą

Šeši Seimo nariai iš įvairių frakcijų siūlo, kad krašto apsaugos sistemoje esančius karo kapelionus galėtų skirti ne tik valstybės pripažintos tradicinės Lietuvoje bažnyčios, bet ir religinės bendruomenės.
Pratybos Generolo Silvestro Žukausko poligone
Pratybos Generolo Silvestro Žukausko poligone / Roberto Riabovo / BNS nuotr.

Liberalizuoti skyrimą siūloma, kad nekiltų rizikų, jog Lietuvoje tarnaujantys NATO sąjungininkų kariai neturės savo kapeliono.

Pataisų autoriai teigia, kad Lietuvoje vieši vis daugiau sąjungininkų karių – bus dislokuojama Vokietijos brigada, pajėgas rotuoja JAV, Jungtinė Karalystė, Danija, Lenkija, Belgija, kitos šalys.

„Manoma, kad Lietuvoje viešinčių sąjungininkų pajėgoms turėti galimybę turėti savo išpažįstamo tikėjimo atstovą dvasininką kariuomenėje, kurį paskirtų Krašto apsaugos ministerija, yra nacionalinio saugumo klausimas“, – teigiama pataisų aiškinamajame rašte.

„Kartu tai stiprina mūsų šalyje tarnaujančių karių moralę. Atkreiptinas dėmesys, kad tarp pripažintų tradicinių Lietuvoje bažnyčių kapelionų savo dvasinio atstovo neturi ir Lietuvoje esančios senosios istorinės bendruomenės, tokios kaip totoriai“, – rašoma jame.

Anot iniciatorių, tai leistų stiprinti Lietuvos kariuomenės ir Lietuvoje tarnaujančių sąjungininkų kovinę dvasią.

Pataisas teikia Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto bei Žmogaus teisių komiteto pirmininkai Arvydas Pocius ir Tomas Vytautas Raskevičius, taip pat valdančiosioms ir opozicinėms frakcijoms priklausantys parlamentarai Dalia Asanavičiūtė, Juozas Varžgalys, Ieva Kačinskaitė-Urbonienė, Laima Nagienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis