Šiuo metu Seimo kanceliarijoje vyksta pertvarų ir jų montavimo darbų pirkimo procedūros.
„Šią savaitę buvo bandomi skirtingi pertvarų variantai ir tikslinami reikalavimai. Kaina paaiškės gavus pasiūlymus. Pasiūlymų pateikimo data – gruodžio 7 dieną. Tikimasi, kad pertvaros posėdžių salėje bus sumontuotos kitą savaitę“, – sakė Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Spaudos biuro patarėja Jolanta Anskaitienė.
Bando įteisinti nuotolinį darbą
Registruotos Seimo statuto pataisos, numatančios galimybę parlamentarams posėdžiauti nuotoliniu būdu.
Pasak Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen, techniniai sprendimai dėl nuotolinio darbo turėtų būti parengti per 3–4 savaites.
„Mes tiksliai tos datos, žinoma, nežinome, bet iki gruodžio pabaigos sprendimai turėtų būti jau vietoje ir mes galėtume pereiti visiškai prie nuotolinio darbo“, – komentavo Seimo pirmininkė.
Iki tol, kaip nurodė V.Čmilytė-Nielsen, numatytos visos priemonės, kurios užtikrintų kiek galima saugesnį Seimo narių darbą.
Uždarytos poilsio erdvės
Pasak J.Anskaitienės, parlamentarai ir Seimo kanceliarijos darbuotojai aprūpinami asmeninėmis apsaugos priemonėmis (kaukėmis, respiratoriais, pirštinėmis, veido skydais, akiniais), rankų ir avalynės dezinfekavimui naudojami dezinfekavimo skysčiai, dezinfekuojamos durų rankenos, laiptų turėklai, sanitarinių mazgų patalpos.
„Neeksploatuojamos poilsio erdvės ir rūkymo patalpos. Įeinant į Seimo rūmus matuojama įeinančio asmens kūno temperatūra. Prieš Seimo komiteto, Seimo komisijos posėdį, jei jis vyksta komiteto, komisijos posėdžių salėje, dezinfekuojamas posėdžių stalo paviršius, kėdžių atlošai, mikrofonai, prieš Seimo posėdį dezinfekuojamos Seimo posėdžių salės patalpos“, – pasakojo Seimo Spaudos biuro patarėja.
Neeksploatuojamos poilsio erdvės ir rūkymo patalpos. Įeinant į Seimo rūmus matuojama įeinančio asmens kūno temperatūra.
Sužinojus, kad Seimo narys ar Seimo kanceliarijos darbuotojas susirgo koronavirusu, dezinfekuojamas jo kabinetas ir greta esančios patalpos, su juo kontaktavusiųjų parlamentarų ir kanceliarijos darbuotojų kabinetai.
Seimo padalinių vadovai pagal galimybes darbuotojų darbą organizuoja nuotoliniu būdu. Seimo komitetų ir komisijų posėdžiai pagal galimybes taip pat organizuojami nuotoliniu būdu.
Maitinimo paslaugas teikianti įmonė maistą teikia tik išsinešimui.
Seimo rūmuose neorganizuojami renginiai ir ekskursijos. Nerengiami susitikimai su lankytojais, išskyrus atvejus, kai tai būtina Seimo darbui užtikrinti.
„Be išvardytų priemonių, laikomasi ir kitų su COVID-19 ligos suvaldymu susijusių Vyriausybės nutarimų nuostatų, sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimų, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro nurodymų ir Seimo valdybos sprendimų“, – aiškino J.Anskaitienė.