Eutanazija būtų atliekama mirtinai sergančio žmogaus prašymu, o eutanaziją atliekantis gydytojas turėtų būti įsitikinęs, kad pacientą vargina nuolatinės ir nepakeliamos fizinės ir dvasinės kančios, kurių neįmanoma palengvinti, ir kad jo valia dėl eutanazijos atlikimo nėra trumpalaikė.
Parlamentaras tvirtina, jog Eutanazijos įstatymo priėmimas užpildytų teisinio reguliavimo trūkumą, kai nepagydomai sergančiam ir didelių fizinių ir dvasinių kančių kamuojamam ligoniui nėra galimybės atlikti eutanaziją, siekiant išvengti blogesnės būklės ir dar didesnių kančių.
„Nepaisant spartaus medicinos mokslo progreso ir svarbių laimėjimų, vis dar esti ligų bei tam tikrų ligų formų ar stadijų, kuriomis sergantiems pacientams gydymas arba nepadeda, arba yra veiksmingas tik minimaliai. Manytina, jog tokia situacija, kai sunkaus fizinio ir (ar) dvasinio skausmo kamuojamam pacientui nėra suteikiama galimybė ramiai ir oriai nutraukti gyvenimą, yra netoleruotina ir keistina“, – pataisos aiškinamajame rašte sako A.Burba.
Rašte teigiama, kad Europoje eutanazija visiškai legalizuota, leidžiama tiek aktyvioji, tiek pasyvioji, Belgijoje, Liuksemburge bei Nyderlanduose.