„Šiandien (pirmadienį – BNS) perrašiau pareiškimą“, – BNS sakė parlamentaras.
R.Ačo žiniomis, jis turėtų būti svarstomas rugsėjo 9 dieną per visuotinį Raseinių rajono skyriaus susirinkimą.
„Tokį sprendimą priėmė skyriaus taryba“, – BNS patvirtino Liberalų sąjūdžio Raseinių skyriaus pirmininkas Nerijus Jarilinas.
R.Ačo teigimu, per savaitgalį vykusį Raseinių skyriaus sąskrydį skyriaus taryba nutarė iš naujo svarstyti R.Ačo priėmimo į partiją klausimą, šįkart stengiantis griežtai laikytis procedūrų.
Parlamentaras BNS tvirtino norįs tapti tik Liberalų sąjūdžio nariu, o planų prisidėti prie šios partijos frakcijos Seime neturi.
„Nesiruošiu eiti į frakciją, nes ne su ta partija gavau Seimo nario mandatą“, – sakė jis.
Liberalų sąjūdžio valdyba ketvirtadienį negaliojančiu pripažino Raseinių skyriaus sprendimą į partiją priimti minėtą Seimo narį. Valdybos teigimu, R.Ačas į Liberalų sąjūdį priimtas pažeidžiant organizacijos įstatus. Tai pripažino ir partijos Etikos komisija.
„Partijos valdyba dar 2013 metų kovo mėnesį buvo priėmusi rekomendaciją nepriimti R.Ačo į liberalų komandą. Partijos Raseinių skyriaus, priėmusio R.Ačą į partiją, vadovai apie tai žinojo, tačiau, nepaisant to, pažeidžiant partijos įstatus priėmė sprendimą dėl jo narystės“, – penktadienį BNS sakė Liberalų sąjūdžio pirmininko pirmasis pavaduotojas Gintaras Steponavičius.
R.Ačas į opozicinį Liberalų sąjūdį priimtas liepos 30 dieną.
Tuo metu Raseinių skyriaus pirmininkas N.Jarilinas BNS teigė niekada nematęs tokios rekomendacijos. Pirmadienį jis tvirtino neturįs ir ketvirtadienio Liberalų sąjūdžio valdybos sprendimo.
N.Jarilinas partijos skyriui vadovauja nuo steigiamojo jo susirinkimo birželio pradžioje.
Pavasarį į Liberalų sąjūdžio Raseinių skyrių įstojo apie 150 buvusių „tvarkiečių“, kuriems vadovavo R.Ačas.
Raseinių „tvarkiečiai“ bruzdėti ėmė vasarį, kai pranešta apie „Tvarkos ir teisingumo“ bei Darbo partijos planus susijungti. Tuomet „Tvarkos ir teisingumo“ Raseinių skyriaus pirmininkas R.Ačas viešai sukritikavo šiuos planus. Jis pareiškė, kad partijų jungtuvės vyksta iš reikalo, o „vienpusiški šias partijas valdančių asmenų sprendimai ir 26 tūkst. įkaitais tapusių abiejų partijų narių verčia susimąstyti apie esamą padėtį“. Politikas taip pat teigė, kad „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Rolandas Paksas „priėjo liepto galą“.
Po šio pareiškimo jo narystė partijoje „Tvarka ir teisingumas“ sustabdyta, o kovo viduryje R.Ačas paliko „tvarkiečių“ frakciją Seime.
Gegužės viduryje „tvarkiečiai“ pranešė apie planus stabdyti derybas su „darbiečiais“, nes šių veiksmuose įžvelgė proceso vilkinimą.