2018 10 10

Seimo opozicija prašys S.Skvernelio pasiaiškinti, kodėl sunaikintas Vyriausybės pasitarimo įrašas

Seimo nariai iš opozicinių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD), Liberalų sąjūdžio, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijų ir Mišrios Seimo narių grupės ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio prašo iš Seimo tribūnos atsakyti į klausimus dėl situacijos, susidariusios atsisakius neatlygintinai teikti žiniasklaidai informaciją iš valstybės įmonės „Registrų centras“.
Saulius Skvernelis
Saulius Skvernelis / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Pasak Seimo TS-LKD frakcijos seniūno Gabrieliaus Landsbergio, ministras pirmininkas išsisukinėja nuo tiesaus atsakymo, kodėl žiniasklaidai nepateikė Vyriausybės pasitarimo, kuriame buvo svarstomas klausimas dėl informacijos žiniasklaidai teikimo iš „Registrų centro“, garso įrašo.

„Šokiruoja sprendimas sunaikinti minėtą įrašą, nors teisės aktai numato, kad jis turi būti saugomas. Be to, šiuolaikinės technologijos leidžia atkurti tokį įrašą ar jo fragmentus, tačiau Vyriausybės vadovas atsisako bent pasistengti tai padaryti. Galima numanyti, kad sunaikinti minėtą įrašą, nors ir pažeidžiant jų saugojimo reglamentą, buvo liepta su premjero žinia. Tai galėtų būti šiurkštus įstatymų pažeidimas. Taip pat kyla klausimas, kas tokio slapto nuskambėjo tame įraše?“ – pranešime žiniasklaidai cituojamas G.Landsbergis.

Parlamentarai ministro pirmininko klausia, „kodėl spalio 3 d. Vyriausybės pasitarime jis asmeniškai užblokavo susisiekimo ministro Roko Masiulio iniciatyvą neatlygintinai teikti „Registrų centro“ duomenis žiniasklaidos atstovams, kaip buvo iki tol“.

Taip pat teiraujamasi, „ar jis pats sumanė, ar kieno nors patartas davė neteisėtą politinį nurodymą Vyriausybės kanceliarijos tarnautojams ar politinio pasitikėjimo pareigūnams šį Vyriausybės pasitarimo garso įrašą sunaikinti. Kas ir kuriam Vyriausybės kanceliarijos darbuotojui įvykdyti pateikė nurodymą sunaikinti įrašą?“

Įrašo paviešinimo siekė 15min ir dar kelios Lietuvos žiniasklaidos priemonės. 15min žiniomis, šiame pasitarime premjeras S.Skvernelis daug ir spalvingai pasisakė apie žodžio laisvę bei pats prieštaravo susisiekimo ministro R.Masiulio iniciatyvoms.

Kad žurnalistų prašymas susipažinti su pasitarimo įrašu teisėtas ir pagrįstas, oficialiai patvirtino ir Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba, tiesiogiai atsakinga už visuomenės informavimo normų laikymąsi. Tačiau Vyriausybei tai įspūdžio nepadarė. Pirmadienį paaiškėjo, kad įrašas buvo sunaikintas.

„Vyriausybės pasitarimai yra protokoluojami, o protokolas parengiamas pasirašyti ne vėliau kaip antrą po pasitarimo darbo dieną, pasitarimų skaitmeniniai garso įrašai parengus pasitarimų protokolus nesaugomi. Spalio 3 d. pasitarimo (...) protokolas parengtas ir pasirašytas, taigi skaitmeninis įrašas sunaikintasׅ“, – teigiama 15min pateiktame Vyriausybės kanceliarijos komentare.

Vyriausybės kanceliarijos reglamente numatyta, kad Vyriausybės posėdžių ir pasitarimų skaitmeniniai įrašai turi būti laikomi duomenų saugyklos kataloguose, o pasibaigus kalendoriniam mėnesiui – perkeliami ir saugomi Vyriausybės kanceliarijos archyve.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis