Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen BNS sakė, kad frakcija šios kandidatūros nepalaikys.
„Apie dalykinius klausimus šiandien per anksti kalbėti. O nepalaikysime dėl paties valdančiosios koalicijos sudarymo su „Nemuno aušra“ principo. Tai vertybiškai nepateisinama, politine logika to paaiškinti negalima“, – teigė parlamentarė.
„Simboliška, kad iš Seimo tribūnos generalinė prokurorė kreipsis dėl (Remigijaus Žemaitaičio – BNS) neliečiamybės atėmimo. Iš žmogaus, kurio parašas yra ant koalicinės sutarties. Sprendimas pakviesti šio žmogaus vedamą politinę jėgą, mūsų galva, yra tiesiog nepriimtinas“, – apibendrino V.Čmilytė-Nielsen.
Konservatorių frakcijos vadovas Mindaugas Lingė Seime pranešė, kad G.Palucko kandidatūros į premjerus taip pat nepalaikys.
Pasak jo, retai taip susiklosto, kad nepalaikymo priežasčių atsiranda ne viena ar dvi, trys, o daugiau – septynios.
Pasak jo, socialdemokratų rinkimų kampanija buvo grįsta melu, o jų sprendimas formuoti koaliciją su „Nemuno aušra“ kelia riziką šalies saugumui.
Konservatoriams kliūva svyravimai arba aiškios pozicijos nebuvimas dėl Kinijos, antidemokratiškų režimų.
M.Lingės teigimu, įtakos turi ir tai, kad G.Paluckas yra teistas, jam stinga vadovavimo patirties „valstybinėje sąrangoje“.
Anot jo, G.Paluckas buvo susitikęs su verslininko Igorio Udovickio valdomos Klaipėdos krovos bendrovės Birių krovinių terminalas, iki 2022-ųjų krovusios „Belaruskalij“ trąšas, atstovais, bet susitikimo nebuvo deklaruotas.
„Valstietė“ Aušrinė Norkienė teigė, kad frakcija taip pat nepalaikys G.Palucko kandidatūros.
„Visų pirma dėl reputacinės dėmės. Mano sprendimas būtų buvęs kitoks, jeigu būtų premjerė kaip ir žadėta Vilija Blinkevičiūtė“, – sakė ji.
Mišrios Seimo narių grupės vadovas Viktoras Fiodorovas teigė remiąs G.Palucko kandidatūrą.
„Asmeniškai balsuosiu už. Akivaizdu, kad balsus jis susirinko, suteiksime galimybę parodyti, ką sugeba“, – tvirtino V.Fiodorovas.
Paklaustas, kaip balsuos kiti frakcijos nariai, jis teigė, kad tokio klausimo nesvarstė: „Kiekvienas už save.“