Už rezoliuciją, kuria siūlyta nekelti ministerijos į Kauną, balsavo 39 Seimo nariai, prieš – taip pat 39, susilaikė 23.
„Tai yra politinis sprendimas, neparemtas jokiais teisiniais ar įstatyminiais argumentais“, – atsakydamas į konservatoriaus Mykolo Majausko klausimą, ar tai nėra kyšis Saulių Skvernelį palaikančiam Kauno merui Visvaldui Matijošaičiui, sakė rezoliucijos projektą pristatęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas.
Rezoliucijos projekte pažymima, kad atkūrus Lietuvos nepriklausomybę nė viena ministerija nebuvo perkelta į kitą miestą.
„Bendradarbiavimas su valstybės valdžios institucijomis, esančiomis dviejuose miestuose, taps sudėtingas ir brangus, ŽŪM perkėlimui į Kauną nepritaria ūkininkų interesams atstovaujančios organizacijos“, – kodėl nereikia perkelti ŽŪM į Kauną, teigia rezoliucijos autoriai.
„Tai susiję su politine ambicija, neturi nieko bendro su regionine politika“, – kalbėjo parlamentaras Povilas Urbšys.
Konservatorius Edmundas Pupinis sakė, kad čia – vienas iš valdžios eksperimentų, koks buvo su moksleiviais, kurie, prailginus mokslo metus, Seimo nario žodžiais, buvo kankinami karštose mokyklose.
„Daug kalbų yra, kad pastatai statomi, nuomojami. Gal baikime eksperimentus, sandorius, pamąstykime, kol dar nieko nepadarėme (...) Kaunas gal galėtų įsižeisti, kad laikomas atsiliekančiu regionu“, – ragino jis.
Tuo metu „Valstietė“ Guoda Burokienė sakė, kad nereikia stabdyti proceso. Anot jos, netiesa, kad trūksta žmonių – esą dėl kėlimo iš ŽŪM bėga specialistai. Ji pabrėžė, kad į ją ateina daugiau, nei išeina.