Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 05 30

Seimo pirmininkas: netirti situacijos žemės ūkyje buvo nesąžininga, bet taip nuspręsta

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pripažįsta, kad atsisakyti tirti situaciją žemės ūkyje buvo nesąžininga, bet taip nuspręsta daugumos balsais.
Viktoras Pranckietis
Viktoras Pranckietis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Tai nesąžininga, aš ir pradžioje sakiau, kad turi būti tiriama, bet kai tris kartus komitetai nesugebėjo to atlikti ir uždarė tą klausimą, jis uždarytas“, – trečiadienį interviu Žinių radijui sakė V.Pranckietis.

„Buvo pasiūlymas labai aiškus – tirkime ir žemės kūrimosi sistemą, kad būtų visi sudėti tie klausimai dėl žemės koncentracijos, bet vienas komitetas atsisakė, antras komitetas atsisakė, trečias komitetas atsisakė“, – pažymėjo Seimo pirmininkas.

Į pastabą, kad tie sprendimai buvo priimti valdančiųjų „valstiečių“ balsais, V.Pranckietis atsakė: „Jūs norite būtinai man kažkokį kaltinimą išsakyti, kad jūsų balsais, tai buvo daugumos balsais ir taip buvo nuspręsta.“

Parlamento vadovas sulaukė klausimo, ar „valstiečiai“ nesinaudoja Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto tyrimu dėl neteisėtos įtakos politiniams procesams kovai su politiniais priešininkais, patys sustabdę tyrimą dėl „Agrokoncerno“ interesų.

V.Pranckietis tvirtino, jog šie tyrimai – visiškai skirtingi, „nereikėtų tapatinti, nieko bendro tarp tų tyrimų“.

„Šitas (NSGK – BNS) tyrimas inicijuotas dar pernai rugsėjį ir prasidėjo rudeniop, kitas tyrimas buvo turbūt tik pavasario sesijoje pradėtas inicijuoti, tai visiškai du skirtingi dalykai, skirtingi tikslai“, – kalbėjo Seimo pirmininkas.

Seimas gegužės viduryje atsisakė pradėti opozicijos inicijuotą tyrimą dėl situacijos žemės ūkyje.

Tokiam tyrimui nepritarė trys projektą svarstę Seimo komitetai – Ekonomikos, Teisės ir teisėtvarkos bei Kaimo reikalų – ir Seimas priėmė galutinį sprendimą tyrimo nepradėti.

Imtis žemės ūkio situacijos tyrimo reikalavo konservatoriai paaiškėjus, kad „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui priklausantis „Agrokoncernas“ naudojosi politiko sūnų, sesers, brolio, tėvo valdoma žeme ir galbūt nepaiso tvarkos, kad vienas fizinis arba juridinis asmuo gali valdyti ne daugiau kaip 500 hektarų.

Tyrimo iniciatoriai siūlo rasti atsakymus į tris dešimtis klausimų dėl dirbamos žemės įsigijimų, į Lietuvą iš trečiųjų šalių įvežamų trąšų, augalų apsaugos priemonių, žemės ūkio technikos pardavimų, grūdų ir aliejinių augalų, sėklų rinkų pasidalijimą, grūdų elevatorių valdymą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?