„Turėčiau turbūt nesakyti, kad balsavau prieš“, – Žinių radijui sakė jis.
Pasak V.Pranckiečio, susipriešinimas tarp komisijos vadovo ir jos narių dar nepradėjus darbo gerokai apsunkins jos veiklą.
Aš manau, tokias funkcijas puikiausiai galėtų atlikti Lietuvių kalbos institutas ar literatūros, bendra kokia nors taryba ir tada būtų nepriklausomi tie mokslininkai, kurie ir ateina iš tų institucijų į komisiją.
„Aš maniau ir toliau manau, kad komisija darniam darbui turėtų turėti galimybę veikti vieningiau ir turėtų turėti pirmininką, kuris iš anksto nebūtų supriešinęs tų žmonių“, – sakė V.Pranckietis.
Seimo pirmininkas svarstė, jog šios institucijos funkciją galėtų atlikti kitos institucijos.
„Tos komisijos toks buvimas yra labai sureikšmintas, dabar lyg ir supolitizuotas. Aš manau, tokias funkcijas puikiausiai galėtų atlikti Lietuvių kalbos institutas ar literatūros, bendra kokia nors taryba ir tada būtų nepriklausomi tie mokslininkai, kurie ir ateina iš tų institucijų į tą komisiją. Man tiesiog kyla klausimas dėl tokio tikslingumo tos komisijos, nes dar yra Lietuvių kalbos inspekcija, tai mes tų įstaigų tokių turime, kurios rūpinasi lietuvių kalba“, – kalbėjo parlamento vadovas.
Vis dėlto jis atsisakė pasakyti, ar mano, jog šios komisijos turėtų nelikti.
„Mano pareigos galbūt įpareigoja ir neišreikšti nuomonės tokiu klausimu“, – sakė V.Pranckietis.
Lietuvos žurnalistų sąjungos į VLKK pasiūlytas A.Antanaitis šiuo metu dirba portalo alkas.lt, besiskelbiančio propaguojančiu baltiškąją pasaulėžiūrą, leidėju ir redaktoriumi. Jis anksčiau būdamas „Laisvosios bangos“ radijo žurnalistu kartu dirbo ir europarlamentaro Valentino Mazuronio patarėju, šiam faktui išaiškėjus pareigų atsisakė.
Už A.Antanaičio skyrimą į šias pareigas antradienį slaptame balsavime atiduoti 58 balsai, 25 parlamentarai balsavo prieš ir keturi susilaikė.