2013 04 08

Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas: Lietuva pasirengusi pasidalinti demokratijos patirtimi

Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas Marselyje (Prancūzijoje) įvykusiame pirmajame Europos Sąjungos ir Viduržemio jūros regiono valstybių parlamentų pirmininkų aukščiausiojo lygio susitikime išreiškė paramą demokratinės raidos siekiančioms Pietų valstybėms.
Knygos „Žmogus laiko taikinyje“ pristatymas
Knygos „Žmogus laiko taikinyje“ pristatymas / Luko Balandžio nuotr.

Kaip praneša Seimo Ryšių su visuomene skyrius, susitikimo išvakarėse Lietuvos parlamento vadovas kartu su pusantro tūkstančio dalyvių – nevyriausybinių organizacijų, jaunimo atstovais, menininkais, politikais, tarp jų – iš Lietuvos, dalyvavo Annos Lindh fondo forume, kurio pagrindinė užduotis – skatinti kultūrinį dialogą tarp Europos Sąjungos ir Viduržemio jūros regiono valstybių nevyriausybinių organizacijų.

Pasak Seimo pirmininko, tokia bendradarbiavimo forma yra puiki galimybė pažinti Pietų valstybes, o politikų uždavinys – užtikrinti kultūriniam dialogui galimybes. Forumo dalyviai taip pat pateikė Europos Sąjungos ir Viduržemio jūros regiono valstybių parlamentų pirmininkams pasiūlymus, kuriais remiantis buvo formuluojamos rekomendacijos šių valstybių valdžios institucijoms.

Parlamentų pirmininkų susitikime Seimo pirmininkas teigė, kad Lietuva, vertindama bendradarbiavimo su pietinio Viduržemio jūros regiono šalimis svarbą, yra pasirengusi su jomis dalintis demokratinės raidos patirtimi. V. Gedvilas pažymėjo vieną iš Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai uždavinių – stiprinti Europos kaimynystės politiką, daug dėmesio skiriant bendradarbiavimui su Rytų ir Pietų valstybėmis, remiant jų vykdomas ekonomines, socialines ir politines reformas.

„Pirmininkaujanti Lietuva Pietų kaimynystės politikos srityje palaikys Europos Sąjungos pastangas veiksmingiau įgyvendinti Europos kaimynystės politiką, kad būtų skatinama tvirtesnė demokratija, integracinis ir tvarus augimas, kuris remtųsi užtikrinamomis žmogaus teisėmis, ypač –moterų teisėmis ir laisvėmis bei glaudesniu bendradarbiavimu su pilietine visuomene“, – sakė Seimo pirmininkas.

Europos Sąjungos ir Viduržemio jūros regiono valstybių parlamentų pirmininkai vieningai priėmė deklaraciją, kuria Europos Sąjungos valstybių narių nacionaliniai parlamentai ir Europos Parlamentas raginami, kad parama pereinamojo laikotarpio šalims taptų prioritetu, siekiant padėti tvirtus ir veiksmingus parlamentinės demokratijos pamatus Viduržemio jūros regiono pietinėse ir rytinėse valstybėse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai