„Vertinu blogai. Istorijos apie lėšų panaudojimą, skiriant jas giminaičiams, visada kelia klausimų dėl skaidrumo“, – 15min sakė Seimo pirmininkė.
Taip pat skaitykite: Kariuomenės vadas butą už valstybės lėšas nuomojasi iš sūnaus: ką mano politikai ir ekspertai?
Jos teigimu, ar nusižengta teisės aktų ir etikos reikalavimams, turėtų vertinti atitinkamos institucijos ir Prezidentas, kaip skiriantis vadą į šias pareigas.
„Tačiau ši istorija pasitikėjimo neprideda. Savo atsakymais žurnalistui kariuomenės vadas abejonių taip pat neišsklaidė“, – pabrėžė V.Čmilytė-Nielsen.
Kaip nurodoma V.Rupšio privačių interesų deklaracijoje, butą jis nuomojasi nuo 2021 metų. Generolas teigia, kad moka sūnui už nuomą ne rinkos kainą, o perpus pigiau. Anksččiau jis drauge su sūnumi šiame bute gyveno kartu.
Jis sako besinaudojantis galimybe gauti 445 eurus siekiančius butpinigius, kurią turi kiekvienas Lietuvos karys, neturintis nekilnojamojo turto vietovėje, kurioje atlieka tarnybą. V.Rupšys turi nuosavybę Ignalinos rajone.
„Aš turiu teisę gauti butpinigius, turiu teisę sudaryti sutartis, turiu teisę sudaryti sutartis su tuo, kas man palanku, tame tarpe, ir su sūnumi“, – sakė generolas.
Reaguodamas į klausimus kariuomenės vadas nesitvardė, tvirtino, kad žurnalistas užduoda kvailus klausimus, pareiškė, jog „ne ten ieškot sliekų“.
Po savaitės susitikęs su žurnalistu jis atsiprašė už „leksikoną“ ir pripažino, kad teisės aktuose, reglamentuojančiuose butpiniginių gavimą, yra spragų. V.Rupšys teigė, kad Lietuvos kariuomenė su Krašto apsaugos ministerija svarsto keisti teisės aktus taip, kad juose neliktų dviprasmybių ir būtų išvengta galimybių piktnaudžiauti.
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija 15min nurodė, kad „pareigūnų sprendimai sudaryti nuomos sutartis tarnybos vietovėje yra tiesiogiai susiję su jų tarnybinėmis funkcijomis ir kompensuojami iš valstybės lėšų, todėl manytina, kad nuoma iš artimų asmenų galima tik išskirtiniais atvejais ir atsižvelgiant į pasiūlą esamoje rinkoje“.