– A.Butkevičius: mes ateisime į Seimą, kad greičiau vyktų visi derinimo darbai. Mūsų specialistai, jei reikės, pakoreguos tam tikras vietas. Žinoma, šimtaprocentinio sutarimo mes niekada nepasieksim. Jeigu reikia kažkokio kito varianto – mes esame pasiruošę tai padaryti. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė, kaip ir kiti ministrai, žino, kad jiems yra suformuluota užduotis – visi įstatymai turi būti priimti iki gruodžio 1 d.
L. Graužinienė: nereikia gąsdinti.
– L. Graužinienė: ne ministrė priiminėja įstatymus. Kol kas vis dar tai daro Seimas.
– A. Butkevičius: tuomet bus traktuojama kaip ministro nekompetencija.
– L. Graužinienė: nereikia gąsdinti. Parlamentui teisės aktus reikia pateikti tvarkingai. Jūs turėjote prieš tai, prieš vyriausybės posėdį, kai priėmėte sprendimą, ir mums, ir Trišalei tarybai pasakyti, kad viskas čia yra gerai. Seimas tikrai priimtų be kažkokių problemų.
– A. Butkevičius: dauguma politikų, partijų vadovų ar frakcijų Seime vadovų palaiko šį socialinį modelį. Tiesa, vasarą, kai susitikdavau su kai kuriais pavieniais politikais, ar visuomenės veikėjais, iš karto būdavo pradedama nuo kritikos. Klausiu, apie ką kalbat? Gal galite pasakyti, iš kurio įstatymo tas mintis sakote? Klausiau, ar skaitė tą įstatymo projektą, sako, ne, dar neskaičiau, bet dabar tokia nuomonė vyrauja. Žinoma, jeigu taip bus, tai viskas tikrai gali labai užsitęsti ir įstrigti.
– L. Graužinienė: Seime dirbantis Teisės departamentas išnagrinėjo visus 44 teisės aktus, pateikė išvadas. Seniūnų sueiga tikrai nedarė staigių judesių ir prašė teisininkų dirbti. Mes turime visas išvadas, laukiame suderėtų pozicijų, norime, kad jas įvertintų mūsų teisininkai ir pažiūrėtų, ar tai neprieštarauja kitiems teisės aktams. Seimas tikrai nėra prieš šį modelį, mes tik norime, kad visi socialiniai partneriai būtų išgirsti: ir profsąjungos, ir verslo atstovai.
– Pone premjere, ar šis teisės aktų pakeitimo paketas – socialinis modelis – galėtų tapti didžiausių jūsų kadencijos ir jūsų vyriausybės darbu?
– Manau, kad tai vienas iš didžiausių. Taip pat labai dideliu laimėjimu įvardinčiau euro įvedimą, bet, žinoma, socialinis modelis – vienas didžiausių mūsų darbų.
– Ponia Graužiniene, ar sutiktumėte su Gitano Nausėdos nuomone, kad šis socialinis modelis yra geriausia, ką Lietuvos valdžia yra pasiūliusi per visą Nepriklausomybės laikotarpį?
– Sutinku. Ir man labai smagu, kad tai padarė Darbo partijos deleguota socialinės apsaugos ir darbo ministrė su savo komanda. Labai smagu, kad į šį procesą įsijungė akademinė visuomenė. Manau, mes ir ateityje turėtume taip dirbti, ypač tariantis su akademikais. Tuomet, manau, daugeliu atveju rezultatai būtų geresni.