Opozicija norėjo tai bent pakomentuoti, tačiau L.Graužinienė jiems nė neleido pasisakyti.
Po svarstymo už nutarimo projektą pratęsti komsijos darbą iki gegužės 16 d. balsavo 58 Seimo nariai, 15 buvo prieš. 21 parlamentaras susilaikė.
Dėkojo už įvertinimą
Konservatoriai siūlė keisti komisijos pirmininką ir vietoj „tvarkiečio“ Petro Gražulio šias pareigas suteikti konservatoriui Arvydui Anušauskui, tačiau Seimo dauguma tam nepritarė.
Konservatorių pirmininkas Andrius Kubilius tikino, kad Seimas iki Europos Parlamento rinkimų, kuriuose V.Uspaskichas dalyvauja, bet kokiu atveju jokio sprendimo jau priimti nebespės.
Jis pridūrė, kad vilkindama sprendimą L.Graužinienė taip sumenkino Seimo autoritetą, kaip jis nebuvo pamintas niekada iki šiol.
„Negirdėjau, ką pasakė A.Kubilius, bet supratau, kad buvo skirta man. Ačiū, Andriau, už dėmesį, kurio nesu tiek verta, kiek esu įvertinta“, – į konservatoriaus pasisakymą atsakė Seimo pirmininkė.
Jei iš Seimo darome slėptuvę nuo baudžiamosios atsakomybės, tai tiesiai tai ir pasakykime, – pridūrė P.Urbšys.
Seimas virsta slėptuve
Seimo narys Povilas Urbšys nurodė, kad „darbiečių“ tikslas vis vilkinant Seimo sprendimą dėl V.Uspaskicho neliečiamybės buvo tas, kad ji nebūtų atimta iki rinkimų, mat bylos dėl tokių nusikaltimų nagrinėjamos labai greitai.
„Jei neliečiamybė būtų panaikinta, tai tokios bylos labai greitai išnagrinėjamos ir jis į Europos Parlamentą vyktų kaip teistas, ten būtų atimta neliečiamybė ir panaikintas mandatas“, – aiškino jis.
„Jei iš Seimo darome slėptuvę nuo baudžiamosios atsakomybės, tai tiesiai tai ir pasakykime“, – pridūrė P.Urbšys.
„Tvarkiečių“ seniūno P.Gražulio vadovaujama komisija dėl V.Uspaskicho neliečiamybės nespėjo numatytu laiku, iki balandžio 4 dienos, pateikti savo siūlymo, nes nusprendė, kad jos netenkina Teismo ekspertizės centro specialisto išvada dėl V.Uspaskicho žodžių ir nutarė atlikti papildomą ekspertizę, taip pat išsiuntė institucijoms kitus prašymus.
V.Uspaskichą traukti baudžiamojon atsakomybėn prašoma dėl nepagarbos teismui.