Įteikus šį dokumentą parlamento vadovui pagal Seimo Statutą pradedama interpeliacijos procedūra.
Interpeliaciją G.Kazlauskui inicijuoja opozicinė Seimo Krikščionių partijos frakcija. Jos seniūnas Vidmantas Žiemelis dar praėjusių metų gruodį surinko 30 parlamentarų parašus.
Norint pradėti interpeliaciją ministrui, reikia 29 parlamentarų parašų.
G.Kazlauskui priekaištaujama dėl nevykdomos gyvenamųjų namų renovacijos, atliekų tvarkymo programų vilkinimo, aplaidaus požiūrio į saugomų teritorijų ir miškų ūkio pertvarką, nesugebėjimo naudoti Europos Sąjungos lėšas.
Gavęs interpeliacijos tekstą, Seimo pirmininkas privalo nedelsdamas ją užregistruoti ir perduoti interpeliuojamam Vyriausybės nariui bei Seimo nariams.
Gavęs interpeliacijos klausimus, Vyriausybės narys privalo į juos raštu atsakyti ne vėliau kaip per dvi savaites. Vėliau savo atsakymus jis turi pateikti žodžiu Seimo nariams, o šie balsuoja, ar pritaria atsakymams.
Nepritarus atsakymams, slaptai balsuojama dėl nepasitikėjimo ministru. Jis atstatydinamas, jeigu už nepasitikėjimą balsuoja daugiau kaip pusė visų Seimo narių.
Aplinkos ministrą ne kartą kritikavo prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji kaltino G.Kazlauską neveiklumu.
Tuo metu premjeras Andrius Kubilius tvirtino, kad ministras ieško subalansuotų sprendimų.
G.Kazlauską į Vyriausybę delegavo Tautos prisikėlimo partija.
Kovo 10-ąją į pavasario sesiją susirinkę parlamentarai dar spręs ir dėl interpeliacijos energetikos ministrui Arvydui Sekmokui.