„Kaip dar galima vertinti. Taip, kaip jūs vertinate, taip ir aš vertinu – neigiamai“, – sakė Seimo pirmininkė, paklausta, kaip vertina parlamentarės elgesį.
Tačiau ji tvirtino, jog šiuo metu nėra galimybės panaikinti parlamentarės mandatą: „Kitose valstybėse yra atšaukimo mechanizmas esant tam tikriems nusižengimams, o mes per apkaltą negalime atimti mandato, dabar tokio mechanizmo nėra.“
Tačiau Konstitucija numato, jog Seimo nariams, šiurkščiai pažeidusiems Konstituciją arba sulaužiusiems priesaiką, taip pat paaiškėjus, jog padarytas nusikaltimas, Seimas trijų penktadalių visų narių balsų dauguma gali panaikinti Seimo nario mandatą. Tai atliekama apkaltos proceso tvarka, kurią nustato Seimo statutas.
Teikti Seimui pradėti apkaltos procesą turi teisę ne mažesnė kaip ketvirtadalio Seimo narių grupė. Teikimas pradėti apkaltos procesą galimas esant bent vienam iš šių pagrindų: asmuo šiurkščiai pažeidė Konstituciją; asmuo sulaužė priesaiką; asmuo įtariamas padaręs nusikaltimą.
Tuo tarpu Seimo opozicijos lyderis „tvarkietis“ Valentinas Mazuronis teigia, kad Seimo narei A.Baukutei gali būti inicijuojama apkalta, ir viliasi, jog šios iniciatyvos pirmiausia imsis patys valdantieji. Jei valdančioji koalicija nesiims vertinti A.Baukutės veiksmų, anot V.Mazuronio, tokios iniciatyvos gali imtis opozicija.
„Aš manau, kad didesnio pasityčiojimo iš valstybės, kaip šioje istorijoje po sudaužytų automobilių, slapstymų ir bandymų išeiti tėvystės atostogų – sunku sugalvoti, – BNS sakė V.Mazuronis. – Niekaip nesuprantu aplinkos ministro, ko reikia laukti žinant ir matant, kas vyksta, o po to mes dejuojame, kad valdžia ir valstybė nekelia žmonių pasitikėjimo. Prisiminkime ir Arvydo Vidžiūno istorijas (vairuojant neblaiviam automobilį – BNS), dabar K.Rupulevičiaus cirkai. Ir po to, kai valdantieji, premjeras ar Seimo pirmininkė pradeda kalbėti apie vertybinius dalykus, man jau nebejuokinga.“
Opozicijos lyderio teigimu, imtis atsakomybės pirmiausia turėtų patys istorijos herojai – parlamentarė A.Baukutė, įtariama melu, ir jos vyras Kęstutis Rupulevičius.
„Aš tai vertinu labai paprastai. Po atviro melo ir atviro slėpimo, kuris yra, pirmas dalykas – politikas turėtų nedelsdamas atsistatydinti. Šiuo atveju ir politikė A.Baukutė, ir jos vyras politinio pasitikėjimo pareigūnas K.Rupulevičius. Jei jie nesitraukia, tai tie, kurie yra jų tiesioginiai vadovai – valdančioji koalicija ir aplinkos ministras, – turi nedelsdami tai daryti, t. y. juos atstatydinti“, – tvirtino V.Mazuronis.
Paklaustas, ar Seimo narei A.Baukutei gali būti inicijuojama apkalta, V.Mazuronis pripažino, jog jei tokios iniciatyvos nesulauks iš valdančiųjų, opozicija savo ruožtu svarstys galimybę rengti apkaltą.
„Mano manymu, pagrindas kalbėti apie apkaltą yra, o ar rengti ją, sprendžia visas Seimas. Manau, kad taip ir reikia daryti. Tačiau pirmiausia norėtųsi valdantiesiems ir premjerui suteikti dar vieną šansą, kad vėl neatsitiktų taip, kaip su A.Valinsku, patiems imtis iniciatyvos ir atsakomybės“, – sakė V.Mazuronis.
Įtariama, kad Seimo narės vyras K.Rupulevičius galėjo vairuoti automobilį, kuris praėjusią savaitę Vilniuje dieną sankryžoje trenkėsi į šviesoforą, jį nuvertė ir iš įvykio vietos pasišalino. K.Rupulevičius duoti parodymus apie eismo įvykį atsisako. Jis pareigūnams neparodė ir automobilio.
Trečiadienį automobilis rastas remontuojamas vienose Vilniaus automobilių dirbtuvėse. Jų darbuotojai pasakojo, kad visureigis „Toyota“ remontuoti atvežtas prieš keletą dienų. Sutvarkyti daužtą mašinos buferį ir išdaužtą lempą atvežė ne pats K.Rupulevičius, o meistras, taip pat užsiimantis remontu.
A.Baukutė savo veiksmų nekomentuoja. Įtariama, kad ji galėjo meluoti ikiteisminį tyrimą dėl nuversto šviesoforo atliekančiam prokurorui. Jam parlamentarė pareiškė, kad jos nuomojamas visureigis „Toyota“ trečiadienį buvo Klaipėdoje, tuo metu pareigūnai jį rado jau taisomą vienose sostinės automobilių dirbtuvėse.
Pareigūnai automobilį iš dirbtuvių paėmė.