Už jo kandidatūrą slaptame balsavime pasisakė 93 parlamentarai, 15 balsavo prieš.
Prisistatydamas parlamentui pareiškė nenorįs tarnybinio automobilio su vairuotoju ir didesnio kabineto.
P.Auštrevičius teigė, kad jam svarbiausias kokybiškas Lietuvos pirmininkavimas ES ir puikus Lietuvos įvaizdžio sukūrimas.
Parlamentarai P.Auštrevičiaus teiravosi apie jo indėlį derantis dėl Lietuvos stojimo į ES.
Liberalas teigė, kad jo darbus įvertins istorija. O jis pats, sako, jaučiąs, kad padarė viską, ką galėjo.
„Aš labai nuoširdžiai sakau, kad mes padarėme viską ir padarėme labai daug, kad Lietuva (...) nepasiliktų be kelnių. Mes galėjome būti palikti vieni prieš Ignaliną, kaip 1990 m. Vargu ar būtume sugebėję uždaryti tą monstrą savo jėgomis iš savo lėšų, nedidindami tarifų“, – kalbėjo liberalas.
Parlamentaras Linas Balsys teiravosi P.Auštrevičiaus, ką veiks „Seimo vicepirmininkas Nr. 7“, kai pasibaigs Lietuvos pirmininkavimas ES.
„Jei Seimas nutars, kad Nr. 7 po 2013 m. nereikia, aš sutiksiu su tokiu sprendimu“, – atsakė P.Auštrevičius.
Posėdžiui pirmininkaujanti konservatorė Irena Degutienė pažymėjo, kad opozicijai Seimo Statutas numato dviejų arba trijų parlamento vicepirmininkų postus. Todėl, pasak I.Degutienės, jei Seimo pirmininkų bus atsisakoma, tai turėsiąs būti ne P.Auštrevičius.
Dėl P.Auštrevičiaus kandidatūros Seimas spręs slaptu balsavimu.
Primename, kad iki šiol opozicija turėjo vieną Seimo vicepirmininkę konservatorę Ireną Degutienę.
Anksčiau į šias pareigas Liberalų sąjūdžio frakcija siūlė buvusio teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus kandidatūrą, tačiau ji esą neįtiko valdantiesiems. Seimo pirmininkas V.Gedvilas tvirtino, jog R.Šimašiaus kandidatūra oficialiai pasiūlyta nebuvo.
Seimo pirmininko pavaduotojais jau išrinkti Darbo partijos atstovas Vytautas Gapšys, socialdemokratai Gediminas Kirkilas ir Algirdas Sysas, „tvarkietis“ Kęstas Komskis, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovas Jaroslavas Narkevičius bei konservatorė I.Degutienė.