No nori protestuotojai?
Kaip nurodė Šeimų sąjūdis, dabartinė situacija Lietuvoje, kai „valdančiųjų yra griaunami valstybės pamatai – skurdinama visuomenė, keliamos net valstybinių įmonių paslaugų, maisto produktų, kuro kainos, krizės laikotarpiu planuojami įvesti nauji mokesčiai ir taip vos beišgyvenant žmonėms, Seime vykstant precedento neturintiems įstatymų stūmimo buldozerio principu procesams“ – verčia reaguoti.
„Reaguoti, telktis ir priešintis viskam, kas griauna valstybę. Taip rašoma ir Konstitucijoje. Taip bus daroma ir tikrovėje“, – teigiama judėjimo pranešime.
Vilniaus savivaldybės administracija suderino Lietuvos šeimų sąjūdžio protestus.
Skaičiuota, kad juose gali dalyvauti iki 3 tūkst. žmonių. Tačiau nė arti tiek žmonių bent iki vidurdienio nesusirinko.
Nuo scenos kalbėjęs Šeimų sąjūdžio vadovas Raimondas Grinevičius ironizavo dėl dirbti su valdančiaisiais grįžusių opozicijos atstovų.
Taip pat nuošaly jis nepaliko Stambulo konvencijos, kuri vakar buvo ratifikuota Ukrainoje.
„Ypač džiugi naujiena ukrainiečiams. Vakar turbūt Rada ratifikavo Stambulo konvenciją, kurią jūsų dėka mes atitolinę – ne Lietuvos šeimų sąjūdžio, bet jūsų dėka. Ir atitolinsime arba panaikinsime mes ją toliau“, – aiškino jis.
R.Grinevičius kalbėjo, kad nors susirinkusių į protestą – nedaug, vyksta tiesioginė transliacija, kurią, kaip tikisi, peržiūrės mažiausiai 30 ar 40 tūkstančių žmonių.
Jis informavo, kad Seimo frakcijoms išsiuntė kvietimus atsiųsti atstovus į mitingą.
Anot jo, turėtų būti Seimo Darbo partijos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Lietuvos regionų frakcijų atstovai bei „nepriklausomas“ parlamentaras.
Matyt, mintyje turėtas vienintelis Mišriai Seimo narių grupei priklausantis parlamentaras Mindaugas Puidokas.
Tiesa, iš minios pasigirdo balsas, esą atėjo ir Seimo Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos atstovas.
„Viskas yra gerai, tvarkoj. Prašom į kolektyvą, į palapinukę, pasitarsit, ką naujesnio pasakysit žmonėms. Ir dar tokia naujiena – jeigu, kaip sako, nepameluos, apie pirmą, po pirmos dešimt turi ateiti konservatorių frakcijos atstovas Saudargas.
Nu, tai, kaip sakoma, dar vienintelis iš jų ir ten dar keli, kurie balsavo prieš partnerystę. Tai mūsų tikslas kaip asociacijos įkalbėti jį, kad jis vieną gražią dieną trenktų tą konservatorių partiją ir, nežinau, į kurią eitų. Aišku, išskyrus Laisvės partiją ir taip toliau“, – kalbėjo R.Grinevičius.
Kartu jis protesto dalyviams sakė, kad klausimas, ar tik Lietuvos šeimų sąjūdžiui viskas taip blogai.
Jis klausė, kur dingo asociacijos, mažosios partijos. Renginio vedėja klausė, kur ūkininkai, verslininkai, mažosios bendrijos.
„Mūsų valdžios atstovai įsivaizduoja, kad yra valdžia, jie neatstovauja mums, čia yra esminis dalykas. Kitaip sakant, jeigu nepatinka kas nors, išsirinksit po ketverių metų naujus. Čia esminis mąstymo dalykas, kuris Seime yra nepriimtinas“, – BNS sakė akcijoje dalyvaujantis vilnietis Rimas Labrencas.
Vyras teigė nepritariantis Seime svarstomoms iniciatyvoms dėl civilinės sąjungos, kuri leistų nesusituokusioms tiek skirtingų, tiek tos pačios lyties asmenų poroms įteisinti savo santykius.
„Mes esam krikščionys katalikai, todėl mums svarbu Konstitucijoje įteisinta šeimos samprata. Šeima yra vyro ir moters santuoka, Dievo laiminama vaikais, ir valstybė yra įsipareigojusi globoti tėvystę, motinystę ir vaikystę. Mes todėl ir atėjome, ginti savo konstitucines teises“, – kalbėjo R.Labrencas.
Protesto akcijoje dalyvavo kai kurių opozicinių partijų atstovai, nuo scenos į dalyvius kreipėsi parlamentarai Petras Gražulis, Beata Petkevič, Vilija Targamadzė, Mindaugas Puidokas, Dainius Kepenis. Taip pat mitinge pasirodė bei su susirinkusiaisiais nuo scenos pabendravo valdančiųjų atstovas konservatorius Paulius Saudargas.
Ties scena iškelti užrašai „Kas miega demokratijoje – atsibus diktatūroje“, „Gink Lietuvos Respublikos Konstituciją“, renginyje dalyvaujantys žmonės atsinešė Lietuvos trispalvę, regionų vėliavas.
Pernai vienas protestas baigėsi riaušėmis
Pastarąjį kartą Šeimų sąjūdžio šalininkai prie Seimo rūmų protestuoti rinkosi pernai gruodį.
Tąsyk rengtas piketas prieš privalomąjį darbuotojų testavimą dėl COVID-19 jų pačių lėšomis, galimybių pasą.
Per kitus protestus buvo reikalaujama valdžios atsistatydinti, atšaukti kai kuriuos COVID-19 pandemijos ribojimus, atsisakyti planų įteisinti lyčiai neutralią partnerystę, neratifikuoti vadinamosios Stambulo konvencijos ir kita.
Pernai rugpjūtį prie Seimo vykęs protestas baigėsi riaušėmis.