2012 03 15

Seimui įtiko švelnesnis parlamentarų veiklą reglamentuojantis įstatymo projektas

Seimo nariai po pateikimo ketvirtadienį pritarė Seimo narių teisių, pareigų ir veiklos garantijų įstatymo projektui, kuris gerokai palankesnis tautos išrinktiesiems, nei jo pirmtakas.
Seimo posėdis
Seimo posėdis / BFL/Tomo Lukšio nuotr.

Už teisės aktą balsavo 60 parlamentarų, prieš – 1, suslaikė 15 tautos išrinktųjų. Svarstyti jį ketinama gegužės pradžioje.

"Kai nėra nustatytos vadinamosios išlaidų lubos, Seimo nariai visą išmoką išleidžia prabangiems automobiliams nuomotis, tai visuomenei sukelia įvaizdį, kad parlamentarai prabangiai gyvena“, – sakė S.Šedbaras.

Įstatymo projektą parengė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko Stasio Šedbaro vadovauta darbo grupė. Prieš tai Seimui buvo pateiktas teisininkų grupės parengtas projektas, kuris siūlė gerokai griežtesnius apribojimus tautos išrinktiesiems. Pavyzdžiui, juo buvo siūloma nustatyti, kad be pateisinamos priežasties posėdį praleidusiam Seimo nariui už tą dieną nebūtų mokamas atlygis, o piktybiškai posėdžiuose nesirodžiusiems parlamentarams būtų grėsusi apkalta.

Taip pat ketinta atimti teisę parlamentarams nuomotis automobilius – tai už juos būtų dariusi parlamento kanceliarija. Buvo siūloma nustatyti 45 dienų per metus atostogas, o padėjėjų-sekretorių skaičių sumažinti iki dviejų.

Su tokiais apribojimais Seimo nariai nesutiko, todėl toks projektas buvo atmestas.

Ir toliau patys nuomosis automobilius

S.Šedbaro vadovautos darbo grupės parengtame teisės akto projekte neliko fiksuotų atostogų. Taip pat išliko galimybė tautos išrinktiesiems patiems nuomotis transporto priemones.

Šiuo metu Seimo nariams yra skiriamas 1 vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (VMDU) išmoka, skirta su parlamentine veikla susijusios išlaidoms. Naujajame įstatyme siūloma parlamentarui kas mėnesį mokėti 1,3 VMDU dydžio išmoką, tačiau įtvirtinti „lubas“ kiekvienai išlaidų eilutei, ar tai būtų kanceliarinės prekės, ar automobilio nuoma.

„Kai nėra nustatytos vadinamosios išlaidų lubos, Seimo nariai visą išmoką išleidžia prabangiems automobiliams nuomotis, tai visuomenei sukelia įvaizdį, kad parlamentarai prabangiai gyvena“, – atsakydamas į parlamentarų klausimus sakė S.Šedbaras.

Patobulintame įstatymo projekte taip pat neliko užmojų mažinti padėjėjų skaičiaus. Šiuo metu parlamentarai gali turėti tris padėjėjus-sekretorius.

Gaus pinigų buto nuomai

Paklaustas, ar liks Seimo viešbutis, S.Šedbaras teigė, kad Seimo kanceliarija parlamentarams turėtų duoti tam tikrą pinigų sumą būsto sostinėje nuomai, kad šie galėtų patys nuspręsti, kur apsigyventi. Kanceliarija apmokėtų ne tik nuomos, bet ir šildymo išlaidas, už kitus komunalinius patarnavimus Seimo nariai susimokėtų iš savo kišenės.

Parlamentarui Evaldui Jurkevičiui kilo klausimas, kodėl parlamentarams leidžiama nuomotis automobilius, kai transportą tautos išrinktųjų reikmėms galėtų įsigyti Seimo kanceliarija.

„Apie tai diskutavome nedaug, bet jūs įsivaizduokite, kas būtų, jeigu kanceliarijai tektų pirkti 141 automobilį? Kiek atsieitų jų aptarnavimas? Juk reiktų visos autoserviso tarnybos“, – kalbėjo S.Šedbaras. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai