Šiuo projektu būtų keičiami visuomeninio transliuotojo valdymo principai: būtų steigiamas naujas valdymo organas – valdyba, trumpinama tarybos narių kadencija, keičiama jos formavimo tvarka.
LRT taryba Seimo narių prašo neskubėti su nauja įstatymo redakcija, išklausyti ekspertus. Visuomeninio transliuotojo vadovybė yra išsakiusi nuogąstavimus, kad valdančiųjų inicijuojami pakeitimai kelia grėsmę LRT nepriklausomumui.
Naują įstatymo redakciją Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis registravo su LRT veiklą tyrusios komisijos nariais. Projektas atitinka šios komisijos išvadas, tačiau joms gruodžio pabaigoje nepritarė Seimas.
Opoziciniai konservatoriai Seimo plenarinio posėdžio išvakarėse registravo savo parengtą naujos redakcijos LRT įstatymo projektą, anot jų, parengtą pagal britų nacionalinio transliuotojo BBC analogiją, tačiau į darbotvarkę projektas neįtrauktas.
„Valstiečių“ pataisos siūlo, kad naujai steigiama valdyba būtų atsakinga už LRT valdymą, struktūros planavimą, ūkinę veiklą, sutarčių, jei sandorio suma yra didesnė kaip 29 tūkst. eurų, sudarymą.
Valdyba prižiūrėtų LRT generalinio direktoriaus veiklą, galėtų teikti siūlymus LRT vadovui atšaukti jo sprendimus, jei šie prieštarauja įstatymams, LRT tarybos ar valdybos sprendimams. Kaip ir tarybos, valdybos sprendimai LRT būtų privalomi.