Iki šios PVM lengvatos galiojimo likus mažiau nei trims savaitėms, beveik pusšimtis parlamentarų savo parašais parėmė Mykolo Majausko, Ingridos Šimonytės ir Jurgio Razmos siūlymą Seimui skubos tvarka apsvarstyti lengvatos pratęsimo galimybę, todėl parlamentarai balsuos, ar imtis šių pataisų.
Šiuo metu įstatyme numatyta, kad lengvatinis 9 proc. PVM tarifas šildymui nustos galioti birželio 1 dieną ir nuo šios datos bus taikomas įprastas 21 proc. mokesčio dydis.
Jeigu lengvata šildymui nuo birželio būtų panaikinta, siūloma kompensacijas mokėti šeimoms, kurių išlaidos šildymui sieks 15 proc., o ne 20 proc., kaip yra dabar, pajamų. Seimas antradienį tęs šių pakeitimų svarstymą.
Jeigu Seimas tokiai tvarkai pritartų, kompensacijos būtų skaičiuojamos, iš šeimos pajamų atėmus valstybės remiamas pajamas, kurios vienam asmeniui sudaro 102 eurus.
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis yra pareiškęs, kad PVM lengvatos šildymui nereikėtų panaikinti ir mano, kad lengvatos panaikinimo nauda yra menka, todėl būtų galima šio klausimo neliesti.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad lengvatos atsisakymas yra politiškai, socialiai ir finansiškai sunkiai pateisinamas sprendimas. Šalies vadovė teigia, kad lengvatos atsisakymas į biudžetą atneštų 30 mln. eurų, turėtų poveikį 700 tūkst. gyventojų ir skatintų „pašalpinę visuomenę“.
Premjeras Saulius Skvernelis irgi yra sušvelninęs savo poziciją ir sako neatmetantis galimybės, kad peržiūrėjus visas mokesčių lengvatas centralizuotam šilumos tiekimui vis tik gali būti nustatytas mažesnis PVM tarifas, tačiau sako, kad jokie sprendimai kol kas nepriimti.
Naujasis Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas siūlo visam laikui nustatyti lengvatinį PVM tarifą šilumai.
Šiuo metu įstatyme numatyta, kad lengvatinis 9 proc. PVM tarifas šildymui nustos galioti birželio 1 dieną ir nuo šios datos bus taikomas įprastas 21 proc. mokesčio dydis.