Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 03 20

Seni laikrodžiai keliaus į muziejų

Laikrodžių muziejus kviečia neišmesti senų laikrodžių ir padovanoti juos muziejui.
Laikrodžių muziejus yra sukaupęs unikalią laiką skaičiuojančių prietaisų kolekciją.
Laikrodžių muziejus yra sukaupęs unikalią laiką skaičiuojančių prietaisų kolekciją. / Laikrodžių muziejaus nuotr.

Pavasarinio švarinimosi metu Laikrodžių muziejus skelbia akciją „Neišmesk manęs“. Prašome klaipėdiečių, miesto svečių neišmesti laikrodžių, o atnešti į Laikrodžių muziejų (Liepų g. 12).

„Dabar šie laikrodžiai galbūt atrodo neįdomūs, o pagalvokime, kaip įdomu juos bus pamatyti ekspozicijoje po 50 metų“, – skelbia organizatoriai. Laikrodžiai bus panaudoti ir muziejaus edukacinėje veikloje.

Žmonės, padovanoję Laikrodžių muziejui laikrodį ar kelis, galės nemokamai apsilankyti muziejaus ekspozicijoje, praplėsti savo akiratį, maloniai praleisti laisvalaikį.

„Kiekvienas iš jūsų, manome, turite tiek senovinių, tiek šiuolaikinių nebereikalingų, „atitarnavusių“, sugedusių laikrodžių. Artėjant pavasario lygiadieniui, ilgėjant dienoms, vis daugiau laiko skiriame namų atnaujinimui. Ne vienas iš mūsų tada randame nebenaudojamų laikrodžių, kuriuos ir išmesti gaila, ir pasilikti nelabai norime“, – tikino muziejininkai.

Istorija siekia tūkstantmečius

Pirmasis žinomas mechaninis laikrodis buvo sukonstruotas 725 m. Kinijoje. Europoje šiuos laikrodžius pradėjo gaminti XIV a. Tačiau tik XIX a. pabaigoje, kai šveicaras Georgesas Fredericas Roskopfas išrado pigų laikrodžių gaminimo būdą, jie liovėsi buvę prabangos daiktais. Laikrodžius pradėta gaminti masiškai: pakabinamus ant sienos, pastatomus ant stalo, grindų, kišeninius, rankinius ir kt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais