Pasklido aitrus kvapas
Kovo 19 d. Kauno rajone gyvenanti šeimyna „Senukus“ pasirinko dėl to, jog šiame prekybos centre atrado didžiausią tapetų pasirinkimą. Iš pradžių kaunietė Alina (vardas pakeistas) su vyru buvo išsirinkę brangesnius tapetus, tačiau įkalbėti pardavėjos, nusprendė išbandyti tuos, kurių kaina buvo mažesnė. O jiems dar tą dieną ir 30 proc. nuolaidą taikė.
Praplėšus namuose pakuotes, pasklido itin nemalonus bei aitrus kvapas. Panašus į acetono ar lako. Smirdėjo taip, lyg ką tik būtų nulakuotos grindys.
„Vyras pastebėjo, kad tapetai – kiniški. Tačiau pardavėja tikino to nebijoti. Flizelino pagrindu pagaminti gražūs, atsparūs, plaunami tapetai – kokybiški. Pagalvojome, kam mėtyti pinigus, juk sienas vėl teks pertapetuoti po kokių ketverių metų. O ir siūloma prekė nebuvo pati pigiausia. Už keturis rulonus sumokėjome apie 30 eurų ir grįžę namo kibome į darbus“, – teigė Alina.
Praplėšus namuose pakuotes, pasklido itin nemalonus bei aitrus kvapas. Panašus į acetono ar lako. Smirdėjo taip, lyg ką tik būtų nulakuotos grindys. Šeimyna guodė save, jog smarvė išblės. Juk ir naujus odinius batus nusipirkus, jaučiamas kvapas. Ir parduotuvėje jis neužsiuodė.
„Per naktį ištapetavome dvi miegamojo sienas. Kai baigę darbus išėjome į lauką, atrodė, kad tas kvapas net nosyje liko. Miegojome kitame kambaryje, miegamojo durų apačią skudurais apdėję. Tačiau kitą dieną smarvė niekur nedingo. Nusprendėme nebekentėti – vykome į „Senukus“ rašyti pretenzijos, nes telefonu kokybės centras neatsiliepė. Prieš išvažiuodami palikome atidarytą langą, sukūrėme skersvėjį. Tačiau tai buvo klaida“, – teigė moteris.
Apsivėmė šuo, sunegalavo vaikas
Grįžus namo vakare, smarvė buvo pasklidusi po visą butą. Šuo spanielis – apsivėmęs. Mažajai 1,5 metų dukrytei dar tapetavimo metu iš nosies buvo pradėjęs bėgti kraujas. To, anot Alinos, niekada nėra buvę. Vėliau mergaitei prasidėjo sloga, o jai pačiai ėmė skaudėti gerklę.
„Gal tai sutapimas. Bet kas dabar paneigs, jog tai tikrai – ne nuo tapetų sklindančių medžiagų pasekmė?“ – klausimą iškėlė moteris.
Jai buvo itin gaila dėl sugaišto laiko sekmadienį.
„Nežinau, kokių nuodų mes prisiuostėm, kaip ta cheminė medžiaga paveikė mano dukras. Tad „Senukų“ pareikalavome ne tik grąžinti pinigus, sumokėtus už tapetus, klijus, bet ir atsiųsti žmogų, kuris paruoš sienas naujam tapetavimui. Prekybos centro atstovai pažadėjo viską išspręsti per 10 dienų. Likusius nepanaudotus tapetus priėmusi moteris pripažino, kad jie dvokia. Pasiūlė 20 proc. nuolaidą kitiems tapetams”, – teigė Alina.
Norėdama ištirti įsigytą prekę, ar ji nėra kenksminga sveikatai, moteris nuvyko į Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją, kreipėsi ir į vartotojų teises. Laboratorijoje paaiškėjo, kad ištirti kenksmingų medžiagų lygį kambaryje galima tik vietoje – kol tapetai dar bute ant sienos. Kadangi tiria Kaune tik viena darbuotoja, ji galėjo atvykti tik balandžio 7 d.
Suprantu, kad įsigijome pigesnę prekę, tačiau į pigią duoną juk žiurkių nuodų nepila, valgoma ji, – tvirtino „Senukų“ klientė.
„Paaiškinome, kad tiek laiko nuodytis negalime. Tad grįžus į namus nuplėšėme tuos tapetus. Smarvė bute jaučiasi ir praėjus savaitei. Suprantu, kad įsigijome pigesnę prekę, tačiau į pigią duoną juk žiurkių nuodų nepila, valgoma ji. Tad kaip galima pardavinėti tokius tapetus? Ką tuomet galima būtų pasakyti apie pačius pigiausius? Kas juose?“, – pečiais gūžčiojo Alina.
Šių tapetų „Senukuose“ nebeliko
Po šiokių tokių derybų, „Senukai“ galiausiai nusileido: kompensavo visas patirtas šeimynos išlaidas. Pretenzijų šeima šiam prekybos centrui nebeturi.
„Senukams“ atleidome. Problemą jie išsprendė profesionaliai. Tačiau taip ir likome nesužinoję, ar buvo padaryta žala sveikatai. Kaip atsiduria tokia prekė prekyboje? Ar tikrai negalima ištirti pačio tapeto ir greičiau? Labiausiai gaila laiko ir vaikų sveikatos. Pasirodo, perkant tapetus, juos reikia rinktis ne tik pagal spalvą ir raštus, bet ir pagal kvapą“, – ironizavo moteris.
Prekybos centras „Senukai“ atsiprašė Alinos už patirtus nesklandumus.
„Su klientu buvo susisiekta ir jam kompensuotos visos patirtos išlaidos, patenkinti visi pageidavimai – grąžinti už tapetus sumokėti pinigai ir atlyginta už tapetų klijavimo darbus. Be to, pasiūlyta nemokamai išsirinkti kitus tapetus. Jų klijavimo darbai taip pat bus kompensuoti“, – patikino „Senukų“ atstovė spaudai Olga Malaškevičienė.
Su šių tapetų tiekėju bendradarbiaujama nuo 2011 m. ir iki šiol dėl jo produkcijos nusiskundimų nesulaukta. Tai yra sertifikuotos pagal ES reikalavimus produkcijos tiekėjas.
„Reaguodami į kliento skundą, nusprendėme nedelsiant atlikti pakartotinius tapetų tyrimus. Sulaukę tyrimo rezultatų, priimsime atitinkamus sprendimus. Siekiame, kad pirkėjai mūsų parduotuvėse rastų tik kokybiškas prekes. Todėl ir ateityje griežtinsime tiekėjų produkcijos kontrolę, kad išvengtumėme klientų abejonių“, – pabrėžė „Senukų“ atstovė.
Galiausiai buvo nuspręsta šią kiniškų tapetų partiją išimti iš apyvartos.