Iki šiol apygardose Vilniaus rajone į Seimą buvo išrenkami tik LLRA-KŠS atstovai. Tiesa, prieš šiuos Seimo rinkimus keitėsi apygardų ribos ir vietoj anksčiau buvusių Nemenčinės ir Medininkų apygardų Vilniaus rajono apylinkės atsidūrė Nemenčinės, Riešės ir Vilniaus pietinėje apygardose.
Vis dar populiarūs
Prieš rinkimus piktinęsi tokiu ribų perbraižymu, anksčiau Vilniaus rajone per Seimo rinkimus visiškai dominavę LLRA-KŠS kandidatai iš esmės savo pozicijų šiuose rinkimuose irgi neužleido.
Nemenčinės apygardoje antro turo neprireikė – daug vilčių dėję į savo kandidatą Robertą Komarovskį socialdemokratai turėjo pripažinti, kad jam toli iki LLRA-KŠS atstovės, Seimo narės Ritos Tamašunienės. Skirtumas tarp jų surinktų balsų skaičiaus įspūdingas, kadangi R.Komarovskis gavo 3518 balsus, o R.Tamašunienė – 7147, jau pirmajame ture užsitikrindama dar vieną kadenciją parlamente.
Vilniaus pietinėje apygardoje LLRA-KŠS atstovui, pastarąją kadenciją irgi dirbančiam Seime Česlavui Olševskiui (anksčiau rinktam Medininkų apygardoje) sekėsi kiek prasčiau – jis dviem procentais balsų atsiliko nuo konservatorės Agnės Bilotaitės ir turės kovoti antrame ture. Tačiau perbraižius apygardų ribas pastaroji apima ir dalį Vilniaus miesto, tad būtų sunku tikėtis tokio ryškaus LLRA-KŠS atstovo dominavimo, kaip būdavo anksčiau Medininkų apygardoje, kuri antro turo neprireikdavo.
Kurio šansai didesni
Daugiausia balsų pirmame ture LLRA-KŠS kandidatas surinko ir Riešės apygardoje. Tačiau nors šios apygardos apylinkės yra tik Vilniaus rajone, balsavimo „į vienus vartus“ čia nebuvo – į antrą ture patekę W.Urbanas ir D.Ulbinaitė surinko beveik po lygiai balsų, atitinkamai 22,34 ir 21,80 proc. Kandidatus skyrė vos 108 balsai.
Kaip jiems seksis antrajame Seimo rinkimų ture? Ir ką parems Vilniaus rajono meras socialdemokratas Robertas Duchnevičius?