„Lietuva sezoninį laiką keis ir šį savaitgalį, ir dar greičiausiai ir kitą pavasarį“, – BNS pirmadienį sakė susisiekimo ministro patarėja Gabrielė Vasiliauskaitė.
Laikas Lietuvoje, kaip ir visose Europos Sąjungos (ES) valstybėse narėse, vykdant ES direktyvą, dėl vasaros keičiamas dukart per metus.
2019 metais Europos Parlamentas pritarė pasiūlymui, kad šalys narės laiko nebesuktų nuo 2021 metų. Pagal tuometinį siūlymą, paskutinį kartą laikrodžiai ES valstybėse, pasirinkusiose vasaros laiką, turėtų būtų persukti 2021 metų kovo sekmadienį, o pageidaujančios pasilikti žiemos laiką, tą padarytų 2021-ųjų paskutinį spalio sekmadienį.
Tačiau dėl laiko keitimo atšaukimo nėra sutarusios visos ES šalys narė.
„Apmaudu, kad ES po kelerius metus trukusių diskusijų negali pasiekti vieningo susitarimo dėl sezoninio laiko keitimo. Lietuva suinteresuota greitai ir koordinuotai išspręsti šią problemą, nes Europos piliečiai ir toliau du kartus per metus kenčia nuo režimo, kuris nėra nei tinkamas šiuolaikiniam gyvenimo būdui, nei žmonių palaikomas“, – teigė ministro atstovė.
Pasak jos, Lietuva buvo viena iš šalių, kurios įvykdė parengiamuosius darbus – konsultacijas tiek su visuomene, su verslu.
„Lietuvos konsultacijos parodė, kad sezoninio laiko keitimo nutraukimas neturės neigiamo poveikio atskirų valstybių narių ekonomikai. Manome, kad būtina prisiimti politinę atsakomybę ir pagaliau užbaigti šį klausimą priimant bendrą ES sprendimą“, – kalbėjo G.Vasiliauskaitė.
Žiemos laikas galios iki kovo pabaigos. Galiojant žiemos laikui, šviesusis paros metas ryte prasideda anksčiau ir vakare trunka trumpiau, palyginti su vasaros laiku.
Žiemos ir vasaros laiką nuspręsta įvesti, kad būtų geriau išnaudojamas šviesusis paros metas. Kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.