„Šiaulių kraštas“ primena, kad antradienio vakarą Respublikinės Šiaulių ligoninės Nefrologijos-toksikologijos skyriaus laiptinėje medicininėmis žirklėmis sužalota slaugytoja.
Alkoholikų psichozės – kasdienybė
Situaciją, galėjusią pasibaigti išties liūdnai, pakomentavo skyriaus vedėjas nefrologas Algirdas Tamošaitis. Smūgių būta į veidą, ausį, žirklių ašmenimis perrėžtas kaklas.
Slaugytoja nuo grėsmingų smūgių stengėsi apsiginti prisidengdama rankomis. Tuomet piktadarys smogė ir perdūrė pakeltą delną.
Ligoninės drabužiais vilkintį joniškietį policija sulaikė už kelių šimtų metrų nuo Respublikinės ligoninės esančioje Šatrijos gatvėje. Jis uždarytas į areštinę.
„Ilgalaikis alkoholio vartojimas sukelia ne tik kepenų ir kitų organų pažeidimus, bet ir psichozę. Žmogus mato drakonus, velnius ir visus kitus juos puolančius padarus“, – patirtimi dalijasi skyriaus vedėjas.
Skyriuje nėra ir niekada nebuvo budinčio policininko, „Savo akimis mačiau, kaip alkoholinės psichozės ištiktas pacientas perlenkė metalinę lovą, paskui spyrė į duris. Koja sulindo. Gerai, kad neibegalėjo jos ištraukti, tuo momentu mums pavyko tą vyrą surišti“, – sako vedėjas.
Laikrodžiai grįžta į madą
Etaplius.lt rašo apie nykstančią profesiją – laikrodininkus. Šiauliuose suremontuoti laikrodį galima vos keliose vietose.
Dabar klientų srautai vėl pagausėjo, mat jaunimui laikrodis – mados reikalas.
Beveik penkiasdešimt metų laikrodininku dirbantis Albinas Tamutis svarsto, kas mechanizmus taisys vėliau, kai išmirs senoji laikrodininkų karta, mat dabar tokių specialistų jau neberuošia.
A.Tamutis laikrodžius taisyti ėmėsi nuo šešiolikos metų, vėliau laikrodininko specialybę įgijo Šiauliuose, profesinėje technikos mokykloje, stažavo Vilniuje, turi aukščiausią meistro kategoriją.
Okupacijos metais, kai būdavo numatytos normos, per dieną tekdavo pataisyti po 20–25 laikrodžius.
Dabar klientų srautai vėl pagausėjo, mat jaunimui laikrodis – vėl mados reikalas.