Dienraštis „Šiaulių naujienos“ rašo apie asmens tapatybės vagystes. Teigiama, kad kasmet su tapatybės vagystėmis susiduria beveik penktadalis šalies gyventojų.
Sukčiai gali bandyti apsimesti kitu asmeniu, platinti asmenis diskredituojančią informaciją.
Dažniausiai, pasinaudojus kito asmens vardu ir pavarde, iš banko sąskaitos dingsta pinigai. Taip pat neretai paimamas greitasis kreditas.
Mykolo Romerio universiteto Skaitmeninių technologijų instituto profesorius Darius Štitilis dienraščiui sako, kad asmens duomenų vagystė grasina ne tik tuštėjančiomis sąskaitomis.
„Sukčiai gali bandyti apsimesti kitu asmeniu, platinti asmenis diskredituojančią informaciją. Jų tikslas – surinkti kuo daugiau asmeninės informacijos ir pasijungti prie vartotojo paskyros“, – sako profesorius.
Portalas „Etaplius.lt“, suaktyvėjus pinigų padirbinėtojams, primena, kaip atpažinti tikrus ir padirbtus eurus.
„Reikia pačiupinėti. Tas šiurkštumas nėra lengvai padirbamas. Prie nominalo paviršius yra labiau reljefiškas. Taip pat reikia pamatyti vandens ženklą, siūlelį. Trečia, reikia pažvelgti į hologramą. Jei tie požymiai yra, pinigas – tikras“, – aiškina „Swedbank“ klientų aptarnavimo centro valdytoja Loreta Volbekienė.
Vandens ženklas ant euro banknoto matomas žiūrint į apšviestą pinigą. Prieš šviesą išryškėja ir banknoto viduryje esanti juostelė.
500 eurų vertės banknotai dešinėje pusėje turi hologramą, kurioje matyti, kaip nominalo skaičius virsta langu ar vartais.
„Šiaulių kraštas“ informuoja, kad Šiauliuose medikai veža į ligoninę ant slidžių šaligavių pargriuvusius žmones.
Rankų, kojų lūžiai, galvos traumos ne vieną ilgam paguldė į patalą.
Pasak medikų, to galėjo nenutikti, jei šaligatviai būtų tinkamai pabarstyti.
Nukentėjusieji gali kreiptis į teismą dėl patirtos žalos.
Gal toks precedentas paskatintų atsakingas tarnybas nežiūrėti pro pirštus į krentančius pėsčiuosius? Pirmadienį greitosios medikų brigados į Respublikinę Šiaulių ligoninę nuvežė 10 žmonių, susižalojusių ant slidžių šaligatvių.