15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti
2015 01 14

Šiauliai spaudos veidrodyje: Tapatybės vagims reikia jūsų pinigų ir gyvenimų

Šiaulių spaudoje gyventojams primenama, kaip apsisaugoti nuo sukčių. Vieni jų bruka padirbtus eurus, kiti – siurbia jūsų asmeninius duomenis. Taip pat paskaičiuota, kad Šiaulių šaligatviuose druskos ir smėlio pabarstyta ne daugiau nei kituose miestuose – aukų neišvengta.
Pinigai
Pinigai / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Dienraštis „Šiaulių naujienos“ rašo apie asmens tapatybės vagystes. Teigiama, kad kasmet su tapatybės vagystėmis susiduria beveik penktadalis šalies gyventojų.

Sukčiai gali bandyti apsimesti kitu asmeniu, platinti asmenis diskredituojančią informaciją. 

Dažniausiai, pasinaudojus kito asmens vardu ir pavarde, iš banko sąskaitos dingsta pinigai. Taip pat neretai paimamas greitasis kreditas.

Mykolo Romerio universiteto Skaitmeninių technologijų instituto profesorius Darius Štitilis dienraščiui sako, kad asmens duomenų vagystė grasina ne tik tuštėjančiomis sąskaitomis.

„Sukčiai gali bandyti apsimesti kitu asmeniu, platinti asmenis diskredituojančią informaciją. Jų tikslas – surinkti kuo daugiau asmeninės informacijos ir pasijungti prie vartotojo paskyros“, – sako profesorius.

Portalas „Etaplius.lt“, suaktyvėjus pinigų padirbinėtojams, primena, kaip atpažinti tikrus ir padirbtus eurus.

„Reikia pačiupinėti. Tas šiurkštumas nėra lengvai padirbamas. Prie nominalo paviršius yra labiau reljefiškas. Taip pat reikia pamatyti vandens ženklą, siūlelį. Trečia, reikia pažvelgti į hologramą. Jei tie požymiai yra, pinigas – tikras“, – aiškina „Swedbank“ klientų aptarnavimo centro valdytoja Loreta Volbekienė.

Vandens ženklas ant euro banknoto matomas žiūrint į apšviestą pinigą. Prieš šviesą išryškėja ir banknoto viduryje esanti juostelė.

500 eurų vertės banknotai dešinėje pusėje turi hologramą, kurioje matyti, kaip nominalo skaičius virsta langu ar vartais.

„Šiaulių kraštas“ informuoja, kad Šiauliuose me­di­kai ve­ža į li­go­ni­nę ant sli­džių šaliga­vių par­griu­vu­sius žmo­nes.

Ran­kų, ko­jų lū­žiai, gal­vos trau­mos ne vie­ną il­gam pa­gul­dė į pa­ta­lą.

Pa­sak me­di­kų, to ga­lė­jo ne­nu­tik­ti, jei ša­li­gat­viai bū­tų tin­ka­mai pa­bars­ty­ti.

Nu­ken­tė­ju­sie­ji ga­li kreip­tis į teis­mą dėl pa­tir­tos ža­los.

VIDEO: Ledo kelias - Vairo gatvė

Gal toks pre­ce­den­tas pa­ska­tin­tų at­sa­kin­gas tar­ny­bas ne­žiū­rė­ti pro pirš­tus į kren­tan­čius pės­čiuo­sius? Pir­ma­die­nį grei­to­sios me­di­kų bri­ga­dos į Res­pub­li­ki­nę Šiau­lių li­go­ni­nę nu­ve­žė 10 žmo­nių, su­si­ža­lo­ju­sių ant slidžių šaligatvių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais