Šiaulių „Gaidys“ yra tradicinė pasimatymų vieta. Posakis „susitikime prie Gaidžio“ yra įsišaknijęs šiauliečių sąmonėje. Gaidžio laikrodis pastatytas kartu su pėsčiųjų bulvaru 1975 metais.
„Gaidžio“ laikrodis kalba užsienio kalbomis: vokiečių, prancūzų, anglų, rusų, ispanų, švedų, čigonų.
Per garsiakalbius „giedama“ ta pati frazė – „sveiki atvykę į Šiaulius“. Pasisveikinimas turėtų skambėti lygiai 12 ir 18 valandomis, tačiau jau ilgiau kaip dvi savaites „Gaidžio“ giesmė vėluoja 53 minutėmis.
Miesto svečiai laukia giedančio paukščio nustatytu laiku, tačiau lieka nuvilti, nesulaukę pasveikinimo savo kalba.
„Gaidžio“ laikrodžio aikštėje nuo 2003 metų laikrodis gerokai patobulėjo. Jis prabilo į šiauliečius ir miesto svečius daugeliu užsienio kalbų: vokiečių, prancūzų, anglų, rusų, ispanų, švedų, romų bei kitomis.
Šiaulių miesto savivaldybės Ūkio skyrius teigė, kad laikrodžiu rūpinasi bendrovė „Šiaulių gatvių apšvietimas“. Jis prižiūri ir savivaldybės pastato bokšte esantį laikrodį.
Bendrovė priekaištų dėl vėluojančio „Gaidžio“ sau neprisiėmė, tvirtindama, kad yra atsakinga tik už laikrodžio tikslumą, o ne giesmes. „Gaidį“ giedoti kadaise išmokė jaunimo organizacija „Apskritasis stalas“, įdiegusi kompiuterį ir garso sistemą.
„Šiaulių gatvių apšvietimas“ ėmėsi iniciatyvos suderinti nesusikalbančius mechanizmus. Patikslino, kad „Gaidys“ gieda pajungtas prie kompiuterio, kuris neturi interneto, todėl automatiškai laikas nepatikslinamas. Dingus elektrai ar susvyravus įtampai, matomai, pasikeitė kompiuterio laikas ir šiuo metu nesutampa su realiu laiku.