Iškvietė paaiškinti
Į praėjusį antradienį vykusį Šiaulių miesto tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdį buvo iškviestas Kultūros centro direktorius Virginijus Stonkus. Pasak jo, Šiaulių miesto kultūros centro veiklą stabdo buvę nuomininkai UAB „Max’o plėtra“ ir „Šiaulių Max’as“. Komiteto pirmininkas Gintaras Karalevičius teigė norėjęs sužinoti, ką gali dėl šios problemos padaryti Savivaldybė ar Tarybos nariai, nes užsitęsęs teisinis ginčas yra nuostolingas miestui.
„Kultūrai miesto biudžete vos surenkama lėšų, o čia būtų galima gauti pinigų, bet Kultūros centras negali naudotis tomis patalpomis, nes tęsiasi bylinėjimasis. Nesuprantama, kaip kitos bylos išnagrinėjamos labai greitai, o ši jau keletą metų vilkinama. Patalpos apleistos, nešildomos, prastėja jų techninė būklė“, – sakė G.Karalevičius.
Prakiuro stogas
Kultūros centro direktorius V.Stonkus teigė, kad padėtis yra neaiški. Dalį patalpų ilgus metus nuomojosi UAB „Max'o
Vadimo Simutkino ("Šiaulių naujienos") nuotre./Čia buvo "Max" |
plėtra“, jie buvo įrengę naktinį klubą „Šiaulių Max'as“. Tačiau nuo 2009 metų vidurio verslininkai nebemoka nuomos mokesčio. Direktorius negalėjo įvardyti tikslios skolos sumos, tačiau jo žiniomis mėnesinis nuomos mokestis siekė keturis tūkstančius litų, tad bandoma išsireikalauti maždaug dviejų šimtų tūkstančių litų.
Problemų su iki tol mokiais nuomininkais galimai kilo dėl kiauro stogo. Prieš šešerius metus verslininkus miesto Taryba atleido nuo nuomos mokesčio trims mėnesiams, už šiuos pinigus patys verslininkai turėjo suremontuoti stogą. Tačiau po trejų metų stogas vėl prakiuro. „Galiu drąsiai pasakyti, kad jie neva darė remontą. Taip ir pasakiau jiems tada, kad garantija galioja penkerius metus, tegul kreipiasi į rangovą“, – politikams komitete pasakojo V. Stonkus.
Negali normaliai dirbti
Dėl nutrauktos nuomos sutarties verslininkai padavė Kultūros centrą į teismą. Teismas ieškinį, pasak V.Stonkaus, išnagrinėjo per dvejus metus ir atmetė kaip nepagrįstą. Verslininkai iš karto teikė apeliacinį skundą, kuris iki šiol vis dar neišnagrinėtas, nors praėjo daugiau nei metai.
Kol nėra teismo sprendimo, tol teisiškai Kultūros centras negali naudotis tomis patalpomis nei priverstinai iškeldinti buvusių nuomininkų. „Viltį turiu, kol gyvas, bet kol nėra teismo sprendimo, negaliu judėti pirmyn“, – rankomis komiteto posėdyje skėsčiojo V.Stonkus.
Beje, prasidėjus teismams, išaiškėjo, kad „Max'o plėtra“ subnuomojo patalpas bendrovei „Modus operandi“, nors pagal sutartį, pasak V. Stonkaus, to daryti nebuvo galima. Į teismą dėl nutrauktos sutarties ir kreipėsi abi šios bendrovės bei „Šiaulių Max'as“.
Patalpomis kažkas naudojasi
V.Stonkus teigė, kad šiuo metu patalpomis kažkas naudojasi, nors ir minimaliai. Per mėnesį išnaudojama pusė kubinio metro vandens, kažkiek elektros energijos. Einamuosius mokesčius verslininkai sumoka.
„Dėl skaitiklių parodymų bendraujame su Tania Diniene, mokesčiai sumokami. Mes neturime net rakto, negalime patekti į tas patalpas. Kol byla neišspręsta teisiškai, mes nieko negalime padaryti“, – „Šiaulių naujienoms“ teigė V. Stonkus.
T.Dinienė bendrauti su žurnalistais nesutiko. Anksčiau bendrovę „Max'o plėtra“ valdė praėjusios kadencijos Seimo narys Laimontas Dinius, tačiau, redakcijos žiniomis, patekęs į Seimą, jis savo akcijas galimai perleido dukrai.
Kas yra dabartinis minėtų bendrovių savininkas, komiteto posėdžio metu negalėjo atsakyti ir V. Stonkus: „Nėra aišku, kas dabar valdo UAB „Max'o plėtra“. Kažkas nupirko akcijas, bandėme sužinoti, kas, bet nesėkmingai“.
Politikai bejėgiai
Politikai komiteto posėdyje tik išklausė V.Stonkaus pasakojimą, bet padėti niekuo negalėjo. Be minėtų bendrovių, Centras dalį patalpų nuomoja dviem maitinimo paslaugas teikiančioms įmonėms.
„Kultūros centro direktorius padarė viską, kas buvo jo galioje. Mes kištis į teismo eigą negalime, reikia laukti, kol bus išnagrinėta apeliacija, o ji gali būti nagrinėjama metus ir ilgiau“, – svarstė politikai.