Šiaulių ligoninėje COVID-19 pacientams numatyta 81 lova. 16 jų šiuo metu neužimtos, reanimacijoje taip pat dar yra vietų.
„65 pacientai yra stacionare – šiandien paguldyti 6, reanimacijoje turime 6 užimtas lovas, 6 laisvas“, – trečiadienį 15min komentavo R.Mažeika.
„Nuo rugsėjo mėnesio, su rotacija stacionare mes turėjome jau 106 COVID-19 pacientus“, – pridūrė jis.
Pajėgumų gydyti daugiau koronavirusu sergančių pacientų Šiaulių ligoninė, pasak jos vadovo, dar turi.
„Lovų plėtimą mes darome reaguodami į tai, ką matome, koks yra likutis. Šiuo metu plečiame lovas, šią savaitę turėsime daugiau lovų“, – tikino jis.
Tačiau R.Mažeika pabrėžė, kad to neužteks – atsakingiau elgtis privalo visuomenė.
„Lovų plėtimas nėra beribis, todėl reikia visuomenės pagalbos norint stabdyti infekcijos plitimą – vienintelis kelias, ne lovų plėtimas. Mes padarysim savo namų darbus, bet visuomenė turi savo padaryti“, – teigė jis.
COVID-19 įsisuko ir tarp Šiaulių ligoninės medikų, tad tai ypač paveikė įstaigos darbą – galintys dirbti gydytojai turi dorotis su keletą kartų didesniais krūviais nei įprasta.
Darbuotojai dirba neįtikėtinais krūviais. Jeigu infekcionistų-gydytojų turime 18 lovų, jie dabar dirba su 65 ligoniais.
„Personalo įtampa taip pat didelė, mūsų personalo apie 50 žmonių yra sergančių. Įtampa yra, vyksta nuolatinis pajėgų pergrupavimas – nukreipiama dirbti pagal prioritetus.
Darbuotojai dirba neįtikėtinais krūviais. Jeigu infekcionistų-gydytojų turime 18 lovų, jie dabar dirba su 65 ligoniais. Tai paskaičiuokit, kokiu krūviu dirba gydytojai“, – pasakojo R.Mažeika.
Jis patikino, kad su medikais, kurie dirba viršvalandžius, bus atsiskaityta, bet esą ne tai svarbiausia.
„Atsiskaitymas, žinoma, bus. Jie verti žymiai didesnių pinigų, bet esmė fizinės ir psichinės žmogaus ribos, kiek gali pavežti“, – kalbėjo vadovas.
Klausiamas, gal yra galimybių specialistų prisikviesti iš kur nors kitur, jis nurodė, kad tai neįmanoma.
„Mūsų regione problemos yra Kelmės ligoninėje, dėl infekcijos išplitimo – Slaugos skyriuje, yra problemos Plungės ligoninėje, Kuršėnų ligoninėje. Visos ligoninės patiria didžiulį spaudimą. Personalo prasme, tikėtis jo iš kažkur kitur, neįtikėtina.
Nėra jokių vilčių tikėtis, todėl patys turime taip organizuoti darbą atsirenkant prioritetiškai, kas yra svarbiausia“, – dėstė R.Mažeika.
Visos ligoninės patiria didžiulį spaudimą. Personalo prasme, tikėtis jo iš kažkur kitur, neįtikėtina.
Nepaisant to, jog medikų trūksta, Šiaulių ligoninė, anot jo, dar nenutraukė planinių paslaugų teikimo gyventojams.
„Dar teikiam didžiąją dalį planinių paslaugų, teikiamos visos konsultacijos, teikiamos kai kurios ir chirurginės planinės pagalbos paslaugos, bet jas nutraukinėjam, atidedam, ribojam pirmoje vietoje, atsižvelgiant į tai, kad reikia darbuotojų kitur“, – teigė įstaigos direktorius.
Šiaulių ligoninė yra viena iš penkių įstaigų, kuriose gydomi sergantieji koronavirusu.
Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 776 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai, 73 iš jų – Šiaulių apskrityje. Apie tai trečiadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.
Dėl didelio susirgimų skaičiaus Šiaulių rajone paskelbtas karantinas, jis jau įsigaliojo ir tęsis iki lapkričio 11 dienos. Tas pats gresia ir Šiaulių miestui.
Šalies mastu, trečiadienio duomenimis, ligoninėse gydomi 348 COVID-19 sergantys pacientai, 36 jų – reanimacijoje. Su deguonies kaukėmis gydomi 144 pacientai, dar 17 žmonių taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.
Antradienį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pranešė, jog COVID-19 pacientams skirtų lovų skaičius yra plečiamas nuo 401 iki 663. Trečiadienį pranešta, jog COVID-19 pacientus ims priiminėti Vilniaus miesto klinikinė ligoninė.